Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 31-03-16, 20:37
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Νομίζω ότι πρέπει να σκεφτείς ότι όλο το σύστημα κατασκευάστηκε με προδιαγραφές 2003(max) και σήμερα έχουμε 2016... Αυτό σημαίνει ότι σε σχέση με ότι aftermarket κυκλοφορεί είνια μίλια πίσω...

ΟΜΩΣ

- Είναι εργοστασιακό με ότι σημαίνει αυτό (για όποιον έχει κολλήματα όπως εγώ)
- Αν είναι σαν των E60 που είχαμε στην οικογένεια (ΔΕΝ έχω γνώμη για το E46), μπορεί να δώσει στοιχεία από το OBC -όπως χρόνο άφιξης, ΜΟΤ, καταναλώσεις κλπ). Δεν ξέρω όμως αν αυτό γίνεται ως retrofit, αν δηλαδή έχει το αυτοκίνητο αισθητήρες, συνδέσεις κλπ κλπ.

Έχοντας διαβάσει παρόμοιες εμπειρίες από κόσμο του φόρουμ (σε άλλα μοντέλα) μπορώ με σιγουριά να σου πω ότι είναι από τις πιό απαιτητικές DIΥ εργασίες που μπορείς να κάνεις, χωρίς να είναι σίγουρο ότι τελικά θα δουλέψει όπως το θέλεις... Μια ματιά στα links που σου δώσανε και μπορείς να δεις ότι πρέπει να γδύσεις το μισό αυτοκίνητο αν θες να το κάνεις σωστά (να περάσεις σωστά τις καλωδιώσεις, να στήσεις το rack στον χώρο αποσκευών, να αλλάξεις trims μπροστά στο εσωτερικό...) Καταλαβαίνεις ότι αν το κάνεις έξω θα σου πάρουν αρκετά χρήματα... δεν ξέρω αν αξίζει...

Καλό κουράγιο πάντως αν το δοκιμάσεις!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsalin : 31-03-16 στις 20:42
Απάντηση με παράθεση