Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 30-10-11, 10:24
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
τι το θες το ενεργό? Πάνω σε 4κάναλο μπαίνουν άνετα τά 4ηχεία που θες + ένα sub απλο κ είσαι άρχοντας
Με βρήσκεις σύμφωνο! Δεν ξέρω αν ο φίλος δεν θέλει να κόψει χώρο στο χώρο αποσκευων βέβαια όπως είπε οτι θέλει να αποφύγει ενισχυτή.....

Γρηγόρη έχω ακούσει αυτό: http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=7029
Καλό είναι αλλά αν όμως φανταστείς οτι παίζει απο 54Hz αν θέλεις να ακούσεις πχ RnB το μπάσο πάει περίπατο (συχνότητες κάτω απο 50Hz δηλαδή)

Ένα πακετάκι που θα διάλεγα εγώ
Ηχεία αυτά που διάλεξες, ενισχυτής Magnat Edition 4 Limited ή Ground Zero GZIA 4110HPX ή MacAudio - MPX 4500

Στα 2 κανάλια θα έβαζα τα ηχεία μπρός πίσω και στα άλλα 2 κανάλια θα τα γεφύρωνα για το subwoofer
Ένα 10" κάνει πολύ καλή δουλειά και σε μικρό κουτί ακόμα!
πχ Ground Zero GZTW 25T ή JBL GTO 1014 ή Kicker 10 C10 4/8 ή Alpine SWE-1043E
Και αν παρατηρήσεις είσαι άκρως οικονομικά εφόσον η κάθε μονάδα σε ενισχυτή/subwoofer δεν ξεπερνάει τα 120Ε

Απο πηγή τώρα εμένα δεν θα με ενδιέφερε το χρώμα του φωτισμού αλλά θα διάλεγα Apline 9812RB, τώρα σε pioneer το μόνο που ξέρω και αξίζει είναι το DEH-P88RS-II αλλά είναι πανάκριβο για αγορά (500+) εκτός αν το βρείς σε καλή τιμή μεταχειρισμένο!
Pioneer δεν θα διάλεγα γιατί τα περισσότερα μοντέλα δεν μπορούν να φτάσουν την καθαρότητα της Alpine και βγάζουν πολλά προβλήματα, πχ κολλάνε τα cd μέσα και δεν βγαίνουν, αν τα RCA πίσω κουνηθούν ενώ κινείσαι μπορεί να σου κάψει την προενίσχυση κλπ
Αν θες την γνώμη μου κοίτα και σε JVC, έχει πολύ ωραία μοντέλα επίσης και Clarion όπως είπες απλώς η clarion πάσχει λίγο στο design!
Αν βρείς JVC KD-G 721, την έχω 7 χρόνια με USΒ κλπ δεν μου χει παρουσιάσει τίποτα και πρίν κάτι μήνες την πήγα για καθάρισμα στην αντιπροσωπεία της, μου λέει ο τεχνικός πως είναι ακόμα καινούρια μέσα! Σκυλιά φίλε σκυλιά και απο ποιότητα άστα, μην το ψάχνεις
Αλλά εφόσον βρήκες την 9880R πάρτην μην το σκέφτεσαι αξίζει τα λεφτά της με το παραπάνω
Απάντηση με παράθεση