Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 26-12-15, 22:57
Το avatar του χρήστη s1fis
s1fis Ο χρήστης s1fis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2011
Μηνύματα: 150
s1fis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
να σε ρωτήσω εσενα το μοτερ εκει που ειναι το λουρι εχει διαρροή λαδιου στους αισθητήρες του βαλβετρονικ? το λουρι ειναι 100% οκ?
αν ειναι ολα αυτα καλα τοτε προχώρα στο δυναμο μπορεί να ειναι ο αυτοματισμος του και το υπολοιπο να ειναι ενταξη, απλα δεν ξερω κατα πόσο μπορείς να βαλεις χερι και να το φτιαξεις χωρίς αλλαγη του αυτοματου. Επισεις υπαρχουν και τα μεταχειρησμενα εγω συνήθως τα προτιμώ.
Το λουρί φαίνεται εντάξει. Γυρνάει δηλαδή το... στροφείο (ας το πούμε έτσι).
Όσο αναφορά το λάδι...είδα κάτι στάμπες όπως κοιτάς το δυναμό απ'τα αριστερά του, δηλ ανάμεσα στον κινητήρα κ στο δυναμό αλλά πάνω στο δυναμό...πρέπει να το επιβεβαιώσω το πρωί. Επίσης είχα αλλάξει λάδια πρόσφατα....
όπως και να χει πρέπει το διπλοτσεκάρω. Επίσης πρέπει να βρω ποιοι είναι οι αισθητήρες του valvetronic...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Τις περισσότερες φορές επισκευάζεται και απο 2-3 φίλους έχω ακούσει την ίδια τιμή 80 ευρώ ...μάλλον φασόν την έχουν.
Καινούργιο νομίζω λίγα λες (αν δεν αξίζει επισκευή) εκτός αν λες για aftermarket.
Για τον αυτόματο αν κατάλαβα καλά λες εναν διακόπτη στο πίσω μέρος του Δυναμό που έχει δύο καρβουνακια που πατάνε πάνω στο πηνίο...αν λέμε το ίδιο βγαίνει εύκολα μόνο δύο βίδες έχει αρκεί να έχεις πρόσβαση εύκολη...
Βγάζοντας τα θα δεις πόσο έχουν φαγωθεί και αν έχουν καλή επαναφορά πατώντας τα μέσα....το άλλαξα πρόσφατα κόστος 80 ευρώ εμπορίου Bosch μαζί με εργασία.
Γι'αυτό λέω ναι. Εκεί είναι κ τα καρβουνάκια ε; εκεί συνδέεται κ το καλώδιο το χοντρό του θετικού πόλου. Έτσι δεν είναι;
__________________
Όταν ένας άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου στη σύζυγό του, δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: Ή είναι καινούρια σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο!
Απάντηση με παράθεση