Θέμα: X3 - 2007 FACELIFT
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 02-06-12, 13:07
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Υπερυψωμένη λιμουζινα δεν θα το έλεγα.
Η ποιότητα κυλησης δεν πλησιάζει καθόλου μια λιμουζινα ( όχι ότι ειναικακη η ποιότητα κυλησης του Χ3)
Δεν μπορω να σου πω όμως ψέματα και να σου πω ότι πλησιάζει το πέρα-δώθε κουδουνισμα της κυλησης ενός wrangler.
Υπερυψωμενη λιμουζινα θα έλεγα το all road της Audi.

Δεν ειναι όμως το αυτοκίνητο που θασε τραβήξει και θα το επιλεξεις ανάμεσα σε αλλα για ταξίδι μεγάλων αποστάσεων (GT Grand Tourer όπως θα έκανες με ένα Χ5 η ένα ML τα οποία δεν ειναι GT αλλα συμπεριφέρονται σαν...)

Δεν έχω ζοριζει ιδιαίτερα τα αλλα jeepωειδεςπου έχω οδηγήσει...αλλα το Χ3 συμπεριφέρεται απροσδόκητα καλα, και προβλεψιμα.

Αν όμως σε αυτ΄ο το προφίλ συμπληρώσει την εξωφρενικά χαμηλή κατανάλωση ( για κινητήρα που βγήκε 10 χρόνια πριν με 150 ps και την πολυ καλη τη στα χαμηλά) νομίζω ότι ειναι μια παρα πολυ επιλογη.
Ακόμα καλύτερη αυτη με τα 177 άλογα και αυτόματα αν ειναι δυνατόν. Η 150 άρα με αυτόματα ειναι πολυ σπάνια σε Χ3 αλλα λόγω βάρους και όγκου δυσκολεύεται.)

Κάποιος ανέφερε τον 2.5αρη κινητήρα. Σε κατανάλωση πιστεύω ότι ειναι σχετικά τα ίδια με τον 2.0λίτρο δεδομένου ότι ο 2 λόρδος ζοριζεται αρκετά περισοτερο.τεκμήριο όμως τέλη και ασφάλιση ειναι μείον. Άρα αν ειναι να πας απο τον 2.0 στον 2.5 νομίζω πας στον 3.0 κινητήρα που δεν έχει καμία σχέση σε τίποτα με όλα τα αλλα...πόσο μάλλον στον 3.0 Si....με τα 2 turbo...

Επίσης έχει ταραστιο πόρτα μπαγκαζ γιατην κατηγορία του 480 λίτρα. Μόνο το Q5 έχει μεγαλύτερο 540 λίτρα.

Σε γενικές γραμμές πρόκειται για ένα πολυ καλο αυτοκίνητο.

Όσο για το Ηumber δεν θα πηγαίνω τα παιδια σχολείο με τσάντα αλλα με κράνη.

Χάρης
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harristheo : 02-06-12 στις 13:09
Απάντηση με παράθεση