Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-05-12, 19:17
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
λάστιχα θυρών σε Ε46 coupe

Ως γνωστό τα λαστιχα θυρών στα κουπέ 46ρια ξεκολλάνε και "κρεμονται"!Στου συνοδηγού τη μερια δεν είχα θεμα..αλλα στου οδηγού...το κολλησα προπερσι με logo στιγμής αλλα μετα απο κανα 6μηνο ξεκολλησε!Το καλοκαιρι με αφορμη την αλλαγη υφασματος στις ταπετσαριες εριξα βενζινοκολλα(ειδική για θερμοκρασιες υψηλες που χρησιμοποιουν οι ταπετσερηδες αυτοκινητων γ να κολλουν το υφασμα με τα κολωνακια,ουρανο κτλ) αλλα παλι ξεκολλησε προ ενα μηνα!Καινουργιο το λάστιχο(πάνω και κάτω το δινουν ως "ενα") στοιχιζει στην αντιπροσωπεια 200+ ευρώ οπότε απορριπτεται αυτη η λύση!Ρωτοντας λοιπον σε παμπριτζαδες και στο προσωπικο μου φιλο και φανοποιο Μακη...η λύση που μου εδωσαν(και εφαρμοζουν συνεχεια στα 46ρια κουπε) είναι η παμπριτζόκολλα.Ριχνουμε με το "πιστολι" λοιπον την παμπριτζόκολλα στο κατω λάστιχο(φωτο 2)...και με χαρτοταινια(φωτο 3) τεντωμενη(για να κρατα πιεσμενο το λαστιχο στο σημειο που πρεπει να κολληθει με το άλλο το πάνω "σταθερο" λάστιχο) περιμενουμε κανα 3ωρο(για τωρα καλοκαιρι πουχει ζεστη!) να στεγνωσει και μετα αφαιρουμε τις χαρτοταινιες.Το τελικο αποπτελεσμα ειναι στη φώτο 4.

Υ.Γ 1) Στις φωτος 5 και 6 η παμπριτζοκολα που χρησιμοποιηθηκε και κοστιζει 10 ευρώ(σωληναριο 350ml).Την προμηθευτηκα απο το παμπριτζαδικο alex glass(εκει ειχα βαλει τα φιμε) και του οποιου το αφεντικο(Αλέξη εξού και η επωνυμια του καταστηματος!) ευχαριστώ για τις συμβουλες........
2)Επισης ευχαριστω τον προσωπικο μου φίλο και φανοποιο Μακη(ιδιοκτητη της autocener Lintsas) για ολες τις εξυπηρετησεις και για τον υπερτατο βαθμο "τιτιζιας" στη λεπτομερεια που τον διακατεχει!
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 1.jpg (91,0 KB, 86 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 2.jpg (81,2 KB, 75 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 5.jpg (82,3 KB, 71 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 6.jpg (61,6 KB, 69 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 3.jpg (96,7 KB, 62 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 4.jpg (101,2 KB, 46 εμφανίσεις)
__________________

Απάντηση με παράθεση