Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #31  
Παλιά 28-01-12, 00:15
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dafidack Εμφάνιση μηνυμάτων
Oσο αφορα τωρα στο κομματι ΄΄πως να γλιτωσετε ενα προστιμο΄΄ μεσα απο τις απαντησεις μερικων εχω βγαλει ενα συμπερασμα και μακαρι να κανω λαθος.Eκτος απο λαμογια (βλεπε εμενα πρωτο και καλυτερο) ,εμεις οι Eλληνες μηπως ειμαστε και λιγο χαιρεκακοι;Λεω εγω,μηπως;Γιατι δεν ειδα και πολλες ξερες απαντησεις του τυπου ΄΄δεν ξερω,δεν μου εχει ξανατυχει,ωχ τι επαθες ρε φιλε,ψαξτο λιγο κ.τ.λ.΄΄ Aντιθετως ειδα ενα κλημα φαρισαισμου παρουσιαζοντας τους εαυτους σας ως νομοταγεις πολιτες χωρις να μου δωσετε μια ξεκαθαρη απαντηση στην ερωτηση:κανεις σας δεν προσπαθεισαι να τη σκαπουλαρει πριν σταθει μπροστα στο γκισε του ταμειου;Eλατε τωρα ρε παιδια,μεταξυ μας...Γι αυτο λεω,ουδεις αναμαρτητος.Aπλα εγω εχω το θαρρος και το λεω.Γιατι να τα φανε οι καρεκλοκενταυροι της εξουσιας και να μην τα φαω εγω;Λετε αυτοι να ειναι πιο ηθικοι απο μενα; ΄΄Tο ψαρι βρωμαει απ το κεφαλι΄΄ φιλοι μου.
Tωρα μπορειτε να φωναξετε ολοι μαζι...
΄΄ΣTAYPΩΣON ΣTAYPΩΣON AYTON΄΄

Y.Γ
Προς Θεου,μην παρεξηγησετε τον τονο που γραφω.Δεν θελω σε καμια περιπτωση να νομισετε οτι ειμαι επιθετικος.H αντιπαραθεση ειναι σε φιλικο επιπεδο.
Εχοντας διαβασει ένα ένα τα posts..ξεκινώ αναφέροντας σου πως και φυσικά προσωπικά δεν χαίρομαι που σε γράψανε αν και αντικειμενικά το σωστό αυτό είναι...δηλαδή οι παραβάσεις να τιμωρούνται!Βασικά γνωρίζεις μήπως την έννοια της τιμωρίας?Η τιμωρία είναι για να συνετίζονται οι άνθρωποι είτε προκειται για μικρούς είτε για μεγάλους..όταν κάνουν λάθη!Ιδιαίτερα μας ενδιαφέρει γ τους ενήλικους!Κατα κύριο λόγο αν είχαμε καλλιέργεια,αξιοπρέπεια,ήθος, υπερηφάνια, ντομπροσύνη, ειλικρίνεια, συνέπεια,έλλειψη επιπολαιότητας... όλοι οι ενήλικοι ...δεν θα υπήρχε και νόημα εφαρμογής της τιμωρίας....αφού δεν θα υποπέφταμε σε λαθη...που θάταν για τιμωρία ώστε μέσω αυτής να συνετιστούμε!
Αναφέρεις κλημα φαρισαισμου απο συνφορουμίτες κ ότι παρουσιαζουν τους εαυτους τους ως νομοταγεις πολιτες ενω δεν είναι!Κ είσαι εσύ???
Αναφέρεις πως ειναι θάρρος(ασχετως αν είναι θράσος!) ότι μας λες για την παράβαση σου και ιδίως θράσος είναι που ρωτάς πως θα σκαπουλαρεις το πρόστιμο!Κλεγόμενος στην αστυνομία κιόλας...αλήθεια οι παντελονάτοι+υπερηφανοι άντρες έτσι κανουν?
--> Οδηγάμε και bmw αγαπητέ μου πούναι κ αυτοκίνητα με αρχ-δι- για κατόχους ΚΥΡΙΟΥΣ με ολα τα γραμματα κεφαλαία κ με μπαλακια κάτω απο τα α-χ-δι-! <--
Επιπροσθετα μας λες πως οι καρεκλοκενταυροι της εξουσιας τρώνε όλα τα λεφτα!Οτι είναι ανηθικοι!Οχι πως δεν είναι ανηθικοι δεν κλεβουν....αλλα κ συ εισαι αναξιοπρεπής, θρασύδειλος...κ αντι να πληρωσεις αυτά που πρέπει γ το προστιμο που πρεπει....σκεπτεσαι να τη σκαπουλαρεις κ μας αναφερεις επισης με θρασος πως προτιμας να τα φας για παρτη σου!Δειχνει ότι είσαι μόνο γ την πάρτη σου!

Υ.Γ Μη με παρεξηγήσεις και η δική μου αντιπαράθεση
ειναι σε φιλικο επιπεδο.Χιουμορ κανω κ εγώ!Μόνο που ξερεις στη ζωη η πλειοψηφία των ανθρώπων όπως κ εγώ.. σε κουβέντες δήθεν αστείες πετάει σοβαρες κουβέντες.....
__________________


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ditris : 28-01-12 στις 00:20
Απάντηση με παράθεση