Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 20-10-15, 21:51
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gogos523 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς λίγο να μου πεις εντυπώσεις από θόρυβο και πως είναι σε στροφές αν μπεις "τεζα " ενώ έχουν ζεσταθει ? Μιλάω για τα hankook, επειδή το Ε87 του πατέρα μου θα πάει για αλλαγή λάστιχα και ακούω παντού καλά λόγια για τα συγκεκριμένα
Εγώ σχετικά τα ζορίζω στις στροφές και είναι πολύ βεντούζα στο στεγνό οδόστρωμα, με εξίσου καλά χαρακτηριστικά - αναλογικά - στο βρεγμένο. Εκεί που έχω πάθει πλάκα, είναι στο φρενάρισμα σε βρεγμένο δρόμο, με το ABS να μην ενεργοποιείται καθόλου και το λάστιχο να κολλάει στο οδόστρωμα! !

Από θόρυβο είναι ΟΚ, αν και ποτέ δεν με ένοιαζε.. ..το κράτημα μετράει για μένα αρχικά και η διάρκεια ζωής μετά.... Μαλακή γόμα έχει και δεν ακούγεται πολύ...

Μην ξεχνάς ότι όλα τα ελαστικά έχουν όρια και το "τέζα" να το δοκιμάζεις στην πίστα και όχι στο δημόσιο δρόμο. . .

Για μένα, δεν τίθεται θέμα επιλογής στην κατηγορία Value for money ελαστικού, το Hankook Ventus S1 Evo 2 είναι νικητής. .....

ΥΓ : Αναφέρομαι στο συγκεκριμένο Hankook και μόνο, που έχω δοκιμάσει. Σε 2 βδομάδες που θα βάλω τα χειμερινά ελαστικά, πάλι Hankook παρήγγειλα, τα iCept winter Evo 2 W320, θα μπορώ να σχηματίσω γνώμη και γιαυτό τον Μάρτιο που θα τα βγάλω.. ...
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση