Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 17-10-08, 22:28
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E30MANIAC Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε Λευτερη μου,ολες οι τρομπες-αντλιες ετσι δουλευουνε.Πρωτα τραβανε και μετα σπρωχνουνε!Η βυθιζομενη απλως 'σπρωχνει' την βενζινη μεχρι την κυρια(εξωτερικη).Εισαι σιγουρος οτι το προβλημα ειναι η τρομπα και οχι τιποτα αλλο.Τα τελευταια 7 χρονια που εχω το 25αρι,δεν εχω παρατηρησει κατι σαν αυτο που περιγραφεις.

Υ.Γ.Οποτε μπορεσεις,στειλτο με το ΚΤΕΛ.

Ναι γιατί το προηγούμενο μοτέρ μου (δίλιτρο) το φόραγε ο αδερφός μου με την ΜΟΝΗ ΜΑ ΜΟΝΗ διαφορά το ότι αυτός είχε εσωτερική αντλία και εγώ έξω.

Και το ίδιο φαινόμενο, δλδ στέγνωμα στις στροφές, το είχα ΜΟΝΟ στο δικό μου όχημα (ανεξάρτητα το μοτέρ).

Εν τω μεταξύ η τωρινή εξωτερική μου αντλία και όλο το σύστημα τροφοδοσίας δουλεύει οκ, δλδ και σηκώνει και κρατάει τα 3bar, οπότε ΘΕΩΡΩ ότι κάτι φταίει από εκεί, και έτσι και αλλιώς την αντλία την έχω και έχω σκάσει από περιέργια!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από haroulis Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω απο τα λιγα που ξερω οταν κανεις μετατροπη απο καρμπυρατερ σε ψεκασμο με εξωτερικη αντλια αλλαζεις φλοτερ και βαζεις φλοτερ με σωληνακι παροχης και επιστροφης.αν θελεις βαζεις εσωτερικη αντλια και ειναι το ιδιο .αν τωρα καποια μαστορια δεν εχουν φλοτερ σκετο με σωληνακι επιστροφης και πετανε μια βυθιζομενη αντλια και ετσι κανουν επιστροφη νομιζω οτι κανουν μεγαλο λαθος.αν καποιος εχει εξωτερικη αντλια και ο καλος του μαστορας εχει βαλει και μια εσωτερικη που δεν δουλευει , η εξωτερικη ζοριζεται γιατι αναγκαζεται να τραβαει βενζινη απο μικρες οπες και στραγγαλιζεται η παροχη της.δεν υπαρχει περιπτωση να χρειαζεται ε30 325 δυο αντλιες.τα ε36 ολα εχουν μια βυθιζομενη οπως και τα ε46
Ναι αυτό το φλοτέρ έχω και εγώ, ξαναλέω ΔΕΝ έχω αντλία στο τεπόζιτο μέσα, ίσως για αυτό το λόγο να έχω τα κοψίματα.

Αλλά έλλειψη δύναμης έχω ΜΟΝΟ στις στροφές! Τι να υποθέσω; Ότι το μοτέρ ζαλίζεται;
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση