Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 08-08-08, 21:36
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsambu Εμφάνιση μηνυμάτων
Το τελευταιο διαστημα, κατι η ακριβη βενζινη, κατι το σταματα ξεκινα ιδιως μεσα στην πολη, μ' εκαναν να χρησιμοποιω σε καθημερινη χρηση το starlet-ακι μου, και το 5αρι παρακαρισμενο.Κανα δυωρο την μερα εκει που το παρκαρω το πιανει και ο ηλιος.
Τελος παντων, ειχα να το κινησω 5-6 μερες, το παιρνω Σαββατο, παω στη δουλεια, το αφηνω και εκει σε μερος που το επιανε ηλιος.Παω την αλλη μερα πρωι, αναβω κανονικα,κανω κανα δυο χιλιομετρα, βλεπω την βενζινα μου λιγο κατω απο 15 λιτρα.Αντε να βαλω λεω λιγο καυσιμο, κυριακη ειναι.Γκαντεμια, ο βενζινας μου κλειστος.Ο αλλος ειχε μια αποσταση 2-3 χιλιομετρα, ευτυχως κατηφορα.Εκει που ρολαρω κανονικα, αρχισε να μην ανταποκρινεται στο γκαζι, μετα αρχισε να ρεταρει, τελικα σε ενα κατεβασμα σβηνει.Ριχνω τα αναλογα μπινελικια, ξαναπροσπαθω, πηρε μπρος με την τεταρτη.Βλεπω βενζινει εχει τουλαχιστον 10 λιτρα.Φιδια.Τωρα?Βλεπω το κινητο, αδειο. Με τα χιλια ζορια, με πρωτη, φτανω σε ενα βενζιναδικο.Εσβησε 4 μετρα πριν την εισοδο.Ευτυχως ανοιχτο.Του λεω το και το. Αστο εδω μου λεει, με βοηθησε και να το σπρωξω ο ανθρωπος.Λεω καλου κακου, δεν του βαζω κανα 20αρικο σουπερ αμολυβδη, μπας και?
Του βαζω, μιζα, και ολα τζαμι.Το αμαξι, στα πρωτα 100 μετρα εκανε κατι ψιλορεταρισματα, και μετα ολα τζαμι.
Δεν ξερω, αν οι αναθυμιασεις, μπορει να δειχνουν εως και 10 λιτρα,πρωτη φορα μου συμβαινει, παντως μ' αυτες τις ζεστες, το πηρα το μαθημα μου.Οποιος το αφηνει για αρκετες μερες, ας το εχει υπ' οψιν του, για τον δεικτη βενζινης μην την παθει οπως εγω...
Φίλε μου το έχω πάθει και εγώ, δεν φταίει ο ήλιος ούτε φυσικά τίποτα άλλο. Βγάλε την αντλία (κάτω από το πίσω κάθισμα,δεξιά τάπα) καθάρισε το λευκό φιλτράκι που σίγουρα θα το βρείς καφέ...και στην αριστερή τάπα είναι το φλοτεράκι, καθάρισε κι αυτό και είσαι οκ!!!
Αν μπορείς όταν το κάνεις αυτό να είσαι σχεδόν άδειος από βενζίνη για να καθαρήσεις και τυχών λάσπη στον πάτο του ρεζερβουάρ.
Απάντηση με παράθεση