Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 06-12-10, 09:27
m3e36 Ο χρήστης m3e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-06-2010
Μηνύματα: 44
m3e36 is on a distinguished road
εγω φιλε μου γενικα στο θεμα αναρτησης ειμαι υπερ της μαμα αναρτησης.
εσυ απο οτι εχω καταλαβει θελεις να σκληρηνεις λιγο την αναρτηση σου και ισως να χαμηλωσεις λιγο το αυτοκινητο σου.
βασικα η επιλογη της αναρησης ειναι καθαρα τι απαιτησεις εχεις σαν οδηγος απο το αυτοκινητο σου.
εγω προσωπικα θα απορριψω γενικα οτιδηποτε αφτερ μαρκετ υπαρχει και θα σου πω το λογο.
προσφατα αγορασα ενα μ3 ε36 το οποιο φορουσε ρυθμιζομενη αναρτηση BILSTEIN.το αυτοκινητο εκτος του οτι ηταν σκληρο μεσα στην πολη βασικο μειονεκτημα ηταν οτι στα πολλα χιλιομετρα (μετα τα 230) διαβαζε δρομο (ψαρευε η μουρη) πραγμα πολυ επικινδυνο.εβαλα την μαμα αναρτηση της μ3 και εχει γινει αλλο αυτοκινητο.μεσα στην πολη απορροφα τα παντα και στα πολλα πας 280km χωρις κανενα φοβο ενω πριν πηγαινα μεχρι 260km με την ψυχη στο στομα.
κολλητος φιλος μου σε 330 ε46 ειχε βαλει και αυτος οταν το εκανε μετατροπη (ηταν 318) αναρτηση αφτερ μαρκετ (δεν θυμαμαι πια).συμπεριφορα και σε αυτον οπως κι εμενα.κουτσουρο μεσα στην πολη και στα πολλα χιλιομετρα διαβασμα του δρομου.εβαλε την μαμα mpack αναρτηση και ειναι ευχαριστημενος σε ολα.
θα σου προτεινα καταρχην η αναρτηση που θα βαλεις να ειναι της bmw.τωρα αν θα ειναι της mpack η της performance δεν ξερω τις διαφορες τους και δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο.ισως αν ρωτουσες σε μια αντιπροσωπεια της bmw θα μαθαινες τις διαφορες τους (ως προς το υψος και την σκληροτητα) και συμφωνα με τα γουστα σου κανεις την επιλογη.
οσο για τα λαστιχα ολη στην παρεα μου εχουμε bmw (ειμαστε συνολο 9 bmw στην παρεα) οι περισσοτεροι φοραμε continental sp3 και οι υπολοιποι τα michelin ps2.
εγω προσωπικα θα προτεινα continental sp3 γιατι βασικο πλεονεκτημα ειναι η τελεια κατευθυντηκοτητα που εχουν.
Απάντηση με παράθεση