Θέμα: M3 CSL
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 31-01-11, 15:09
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Το αμάξι το ζυγησα και με 4-5 λιτρα βεζινη μεσα ειναι 1400 κιλα ακριβως.

Τωρα αν και τα ειπαμε και απ το τηλ και οι χρόνοι στην ευθεια δεν εχουν και τοση σημασια, το αμαξι εκανε τον χρονο που ποσταρες με μια μονο προσπάθεια, με δρομο που μετα τα 300 μετρα ειναι αρκετα ανηφορικός, με λάστιχα PS2 και με το lounge control στις 4800 (απο τοτε που το αγορασα εκει ειναι και δεν ξερω αν πρεπει να ειναι σε αυτες τις στροφες) με αποτελεσμα ολη η πρωτη να μένει ολη κατω. Θα ξαναδοκιμασω εντος των ημερών. Με Μ3 πάντως δεν εχω επαφη. Το τσέκαρα.

Στην μαμα αναρτηση τωρα εχω βάλει ρυθμιζόμενα top mounts και με εχουν βοηθησει παρα πολύ στα track days γιατι η μαμα αναρτηση δεν πάει παρπάνω απο -2 μοιρες κάμπερ μπροστα.
Η aftermarket αναρτηση βοηθα κάπως σε κλειστες διαδρομές που υπαρχει εντονη η μεταφορά βαρους και η κλιση που πιθανόν να πάρει το αμαξι. Φυσικά το φαινομενο αυτό ειναι μηδαμινο σε σχεση με το Μ3 και με πολλα αλλα αμαξια.

Τωρα οσον αφορά το βολάν, τι να πω...Μεχρι στιγμης του εχω κανει πανω απο 15000 (οχι νορμαλ) χιλιομετρα και δεν μου εκανε το παραμικρό.
Απάντηση με παράθεση