Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 14-05-14, 18:12
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Νόμιμες ή παράνομες μετατροπές..

Λοιπόν, εδώ ο καλός ο ανακατοσούρας που έχει διώξει με την συμπεριφορά του
500 άτομα, και έχει κατακρίνει άλλα τόσα..
Η προσωπική μου άποψη για μια μετατροπή είναι δεδομένη.
Πρέπει να δηλώνεται κανονικά.
Οτι δεν είναι δηλωμένο, δεν είναι νόμιμο, με αποτέλεσμα να επιβαρύνει όλους τους υπόλοιπους.
Ασχέτως απο την συγκυρία των εποχών όπου δεν μπορούμε πλέον να κάνουμε μα μετατροπή
με νόμιμο τρόπο, κατά το παρελθόν, οι 99% των αδήλωτων μετατροπών γινόταν απο άτομα
τα οποία δεν είχαν την οικονομική δυνατότητα, ή δεν ήθελαν απο ιδεολογία να πληρώνουν το τίμημα που αντιστοιχούσε σε αυτό που κατείχαν.
Θεωρώ, οτι όποιος δεν μπορεί νομίμως να κατέχει κάτι, και βρίσκει δικαιολογία για να το αποκτήσει παράνομα, παρανομεί και με κλέβει.
Τον θεωρώ λοιπόν κλέφτη. Απατεώνα, υπεύθυνο για πάρα πολλά απο τα στραβά του τόπου.
Αυτός που δίνει ας πούμε 50ε για να περάσει κτεο είναι απατεώνας, και συνεισφέρει ενεργά
και έμπρακτα στο χάλι της Ελλάδος.
Αυτός που σήκωνε την μπάρα απο τα διόδια, ακριβώς το ίδιο. Ενας κλέφτης που κλέβει μια σοκολάτα απο το περίπτερο και δεν την πληρώνει.
Οχι επειδή δεν έχει, αλλά απο νοοτροπία.
Κλέφτης, απατεώνας, ψεύτης και ψευτόμαγκας..
Οποιος θεωρεί οτι το οικονομικό είναι δυσβάσταχτο, μπορεί να σταματήσει να κυκλοφορεί με το αυτοκίνητο του. Δεν έχουν όλοι δικαίωμα στο αυτοκίνητο εφόσον δεν μπορούν να το κατέχουν νόμιμα.
Δεν είναι δικαίωμα η κατοχή ενός αυτοκινήτου, ήταν είναι και θα είναι προτέρημα.
Εάν μπορείς το έχεις, εάν δεν μπορείς δεν το έχεις.
Το ότι δεν έχω λεφτά να αγοράσω καινούριο αυτοκίνητο, επειδή μου πήρε όλες τις οικονομίες ο Στουρνάρας για ένα σπίτι, ένα αυτοκίνητο και έναν γάμο που έκανα, δε σημαίνει οτι έχω το δικαίωμα να αυτοδικήσω και να κλέψω ένα αυτοκίνητο απο μια υπηρεσία του δημοσίου ή τον γείτονα και να το κυκλοφορώ.
Το ότι καταθέτω τις πινακίδες απο το αυτοκίνητο μου, επειδή δεν έχω τα 660 +400 +400 κάθε χρόνο για τέλη ασφάλεια και έκτακτη εισφορά πολυτέλειας, σημαίνει οτι δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να το κυκλοφορώ.
Εφόσον τα οικονομικά μου φτάνουν για ζάσταβα, με ζάσταβα θα την βγάλω.
Κατανοητό οτι έχουν οι 99% απο αυτούς που θα το διαβάσουν αντίθετη άποψη.
Και σεβαστό..
Κατανοητό οτι έχουν γίνει αδικίες, και σεβαστό. Αλλά η ζωή δεν είναι δίκαιη.
Δεν είναι όλα για όλους, δεν είναι όλοι για όλα..
Οποιος νομίζει οτι σε άλλες χώρες τα πράγματα είναι καλύτερα, ας πάρει το διαβατήριο του και ας πάει στην ευχή του θεού.
Ολος ο πλανήτης μας ανήκει, κάπου θα υπάρχει ένα μέρος όπου όλοι θα ταιριάξουν.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση