Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 03-07-05, 22:30
Το avatar του χρήστη simgr
simgr Ο χρήστης simgr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-04-2005
Μηνύματα: 111
simgr is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από papajim
Κι εμενα μου το εχει κανει μερικες φορες τα τελευταια 2 χρονια (εχω ενα 316ι ε46 του 2001).Στη BMW μου ειπαν οτι δειχνει σαν να υπαρχει μια ανωμαλια στον εκκεντροφορο,αλλα δεν εκαναν τιποτα.Απλως εκαναν reset τη μνημη,για να δουν αν θα ξαναπαρουσιαστει.Απο τοτε το εκανε κανα 2 φορες ακομα,αλλα δεν βρηκαμε τιποτα.Το μονο που παρατηρησα,ειναι οτι απο τοτε που ανεβασα το αμαξι στη Ρωμη,δεν εχει παρουσιαστει ποτε το προβλημα...δεν ξερω αν εχει να κανει με την υποτιθεμενη καλυτερη ποιοτητα βενζινης.
επισης παρατηρησα οτι το κανει οταν βαζω μπροστα ενω ειναι κρυο (κυριως τα πρωινα).Ποτε οταν το εχω ηδη κινησει και ποτε οταν ειναι στο ρελαντι (πχ. σε φαναρι).
Αμα μαθω κατι καινουριο θα σου πω.
Κι εμένα όταν είναι κρύο το κάνει. Μάλιστα έβαλα 100 βενζίνη τελευταία και ξανάρχισε να το κάνει, αφού κανά μήνα τώρα που το κυκλοφορώ μετά την αλλαγή κινητήρα, το γέμισα δυο φορές με αμόλυβδη και δεν είχα πρόβλημα.
Μάλλον και οι κατοστάρες δεν είναι και εγγυημένα οι καλύτερες, και αυτές μπορεί να νοθεύονται.
Ρε τους π@ύστ#δες τι βενζίνες μας βάζουν...
__________________

Έχω μια μπέμπα ασημί, κουκλίτσα αληθινή, την λένε 318i την αγαπώ πολύ!
Δύναμη δεν έχει και ούτε τελική, αλλά γράφουμε χιλιόμετρα με στυλ στην εθνική!!!
Τής άλλαξα εκκεντροφόρο και πρόγραμμα μαζί και τώρα την ζηλεύουνε ακόμη πιο πολύ!
Μωρό μου θα είμαστε για πάντοτε μαζί και άσε τις υπόλοιπες να ψάχνουν... αγοραστή!!!


Απάντηση με παράθεση