Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 13-03-11, 18:41
gkepek Ο χρήστης gkepek δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 19-09-2009
Μηνύματα: 6
gkepek is on a distinguished road
@giannis 116. Καταρχάς συνονόματε έχεις δίκιο. Δεν έστειλα ούτε ένα καλωσόρισμα... Αυτό θα έπρεπε να το είχα κάνει όταν γράφτηκα. Βλέπεις τα έχω "πάρει" και με όλα αυτά που μου λένε. Αλλά επιφυλάσσομαι... Τώρα σχετικά με τη φόρτιση της μπαταρίας από ότι μου είπαν 88-90% έχει μια καινούργια. Οπότε αν υπολογίσω τη φθορά μετά από 3 χρόνια και 3 μήνες, το γεγονός ότι το είχα σταματημένο για 10 ημέρες κινόντας το σε κοντινές αποστάσεις (<30Km/ημέρα) και έμεινε τελείως (ούτε το κλείδωμα δε λειτουργούσε) λογικό μου φαίνεται το 66%. Αυτοί, μου έδωσαν μάλιστα και το κωδικό της BMW για το δυναμό, μου είπαν ότι υπερφορτίζει τη μπαταρία. Με δεδομένο ότι δε διαβάζω τάση άνω των 15V κατά τη πορεία η υπερφόρτιση μπορεί να σημαίνει ότι δεν απεμπλοκάρει και λειτουργεί συνεχώς. Αλλά αν υπερφόρτιζε και αν η μπαταρία είναι ακόμη καλή δε θα έπρεπε να μου δείχνει άνω των 66%; Αλλά και πεσμένη να είναι η μπαταρία γιατί να υποχρεωθώ να αλλάξω ολόκληρο το δυναμό και όχι μόνο το σύστημα εμπλοκής-απεμπλοκής; Το κακό είναι ότι δεν έχω δεδομένα των τάσεων πριν από 5 μήνες που λειτουργούσε κανονικά το start/stop. Πάντως αυτό που λες πάντως για ταξίδι το σκέφτηκα και εγώ.
@lefterisxatzi. Αυτό που λες δεν το βρήκα στο manual. Που ακριβώς το λέει;
Απάντηση με παράθεση