Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 15-11-18, 22:54
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dokimos e36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω συμφωνω με τους παραπανω!δεν αξιζει να παρεις πλεον παλιο αμαξι..ισως κ ποτε δεν αξιζε..οτι μαρκα κ να ναι σε οτι κατασταση κ να ειναι,οντας 20+ χρονια στην πλατη του ειναι πλεον τελειωμενο!!!καπως ετσι το φιλοσοφησα μετα απο 3 αυτοκινητα(saxo,e36 compact,e46 compact)εχω χαλασει πολλα λεφτα κ οχι σε συνεργεια αλλα μονο σε ανταλλακτικα καθως αλλαζα τα παντα μονος μου στα αμαξια!αν ηταν κ τα συνεργεια θα χρωσταγα ακομα!ειχα την ταση-ψυχαναγκασμο απο ερειπια(ειδικα το 36αρι) να τα κανω καινουργια!ε δεν γινοταν με τπτ καθοτι χαμηλομισθος εδεινα μια περιουσια πεταμενα λεφτα!Στο τελος εμενα παντα με παλιο αμαξι,οπου το ειχα βαρεθει κιολας κ το χαιροταν ετοιμο ο επομενος!παρολο που εκανα ουτε 5.000χλμ στα 2 χρονια το τελευταιο e46 compact αρχιζε κ εβγαζε ολο ζημιες!μια μερα καθως πηγαινα στο χωριο για πσκ μου αναβει λαμπακι μπαταριας=δυναμο!ε εκει ηταν το τελειωτικο του!το γυρισα πισω(δεν μου ξαναναψε)κ την αλλη μερα(σαββατο)χωρις υπερβολη το εκανα ανταλλαγη με την 2015 giulietta!οχι οτι εκανα την σοφοτερη επιλογη,αλλα δεν υπηρχε αλλο χρημα!ε την επομενη θα παρω καινουργιο κ τελος!!!αυτα απο την δικια μου εμπειρια!σορρυ για το σεντονι αγανακτησης!!
Έτσι ακριβώς είναι.

Απλά τα τελευταία χρόνια τα αυτοκίνητα έχουν γίνει εντελώς αναλώσιμα με ορίζοντα τέλους ζωής την 5ετια, βαριά 10ετια.... Οπότε τι θα πάρεις.... Και έχω πολλά παραδείγματα και από δυστυχώς ιαπωνικές εταιρείες γνωστές για την μακροζωία των οχημάτων τους.
Από αυτά που βλέπω η Hyundai-Kia κρατάνε την αξιοπιστία τους. Επίσης όσο λιγότερος εξοπλισμός σε αυτοματισμούς τόσο καλύτερα. Ένα mp3, άντε και αυτόματος κλιματισμός σε πιο ακριβό όχημα. Ούτε ζάντες. Βγάζεις και τα τασια από την πρώτη μέρα και βγαίνεις στο δρόμο.

Οι πιο πολλοί που τα ζήσαμε και ξοδέψαμε καταλαβαίνουμε λίγο την ματαιότητα. Πριν 15 χρόνια μου τα έλεγαν οι αρκετά πιο μεγάλοι (που είχαν αγάπη για τα αμάξια, όχι οι αδιάφοροι), τους έβλεπα που δεν ασχολούνται πια με τα μπιχλιμπίδια,ζάντες , έξτρα εξοπλισμούς, μάρκες κλπ και αναρωτιόμουν.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση