Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 24-11-09, 18:50
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ATHA Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου καλοσ τον δεχτηκεσ το εκγεφαλο το καινουργιο και καλι διασκεδαση , καλο ειναι να βαλεισ και μεγαλυτερο ψηκτη λαδιου για ασφαλεια της μηχανης .
αμα το ρολαρεις θα δεισ και ελαφρια χαμηλοτερη καταναλωση. εχω το v 3.2 εδω και 25000 κμ και δεν χορταινω να πηγαινω τεζα


Πολύ καλός φίλε μου. Το επόμενο θα είναι κάτι τέτοιο και απο μένα. Κατάφερα μέχρι ένα κλίκ πριν τα 280 κοντερίσια αλλά δεν θα το έκανα με μισό χέρι στο τιμόνι. Όταν βρώ να στηρίξω το κινητό θα δοκιμάσω. Πάντως με τον χάρτη που φοράω βλέπω σημαντικά μεγαλήτερη κατανάλωση.

Ο δείκτης δεν πέφτει ποτέ κάτω απο 9lt/100 km ενώ με 6 και 80 km/h έβλεπα ακόμα και 6. Στα 160 σε ίσιο δρόμο έβλεπα ακόμα και 8.7 αλλά τώρα βλέπω συνεχώς κοντά στο 11.5. Να σημειώσω οτι ο χάρτης είναι πολύ επιθετικός και με μερικά τσιγκλίσματα στο αβάνς και στην απόκριση του γκαζιού όπως και στο lag fix που πιστεύω οτι χώνει βενζίνες για να κρατά ετοιμοπόλεμες τις τουρμπίνες. Για αυτό και κυκλοφορώ με τον εργοστασιακό χάρτη.

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το ψυγείο λαδιού παίρνει σειρά μετά απο το επόμενο μπάξιμο...
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση