Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 14-04-09, 21:06
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Νέο θέμα με αγορά M3, παρακαλώ τα φώτα σας!

Παιδιά ευχαριστώ για τις πολλές συμβουλές στο προηγούμενο thread, σίγουρα θα το ψάξω καλά το θέμα με το cabrio γιατί ήταν κουκλάρα. Σήμερα όμως είδα κι άλλο m3 coupe, μοντέλο 8/2001, σε άψογη κατάσταση φαινομενικά. Ο ιδιοκτήτης με έκανε μια γρήγορη βόλτα σε δρόμο με στροφιλίκι και το αμάξι πάταγε άψογα και ακριβέστατα. Το θέμα που έχω με το συγκεκριμένο είναι: πρώτον ότι αυτά τα πρώτα m3 είχαν το γνωστό πρόβλημα με τα μέταλλα και το συγκεκριμένο δεν έχει βιβλίο service παρά μόνο τον επίμονο λόγο του ιδιοκτήτη ότι είναι απροβλημάτιστο, δεύτερον που με προβλημάτισε περισσότερο: το τιμόνι του ήταν αυτό που η bmw έβαζε στα απλά E46 coupe, δηλαδή το τριάκτινο που η μεσαία ακτίνα έχει την "τρίπα", καταλαβαίνεται θεωρώ, και όχι το τριάκτινο με τη χρωματιστή ραφή και το m στην τρίτη ακτίνα. Ο ιδιοκτήτης μου είπε πως τα πρώτα m3 είχαν αυτό το τιμόνι αλλά εγω ΔΕΝ το πιστεύω....και δεν έχω δει άλλο με τέτοιο τιμόνι απλού Ε46. Τώρα ή είναι το αμάξι πολύ καλή μετατροπή έχει αλλάξει τα πάντα εκτός από το τιμόνι (λίγο κουφό) ή έχει τρακάρει (που το αρνείται πισματικά) χάλασε το τιμόνι και έβαλε αυτό το απλό τριάκτινο. Εσείς παιδειά πιστεύεται πως έβγαινε ποτέ m3 χωρίς τιμόνι με ραφές (κόκκινο,μπλέ,μοβ)??? Τελικά αποφάσισα να κοιτάω μόνο Μ3 με SMG γιατί αυτά λέω τώρα είναι σίγουρα γνήσια, ή πιθανότατα είναι πιο γνήσια.
Απάντηση με παράθεση