Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 12-10-11, 23:56
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Σου λένε ΟΛΟΙ μπαρούφες μου φαίνεται.

Διαφορικό δεν θέλεις, μην καθόμαστε και αναλύουμε και άδικα, χαμένη ενέργεια. MAF έχεις εσύ, όχι AFM, και εάν είχε πρόβλημα θα στο έβγαζε κατ'ευθείαν σφάλμα στην μούρη σου (check engine). H μίζα, ΟΥΤΕ ΚΑΝ σχολιάζω. Για το αν είναι βαμμένο ή όχι, μπορώ να απαντήσω με εξίσωση Boolean (true-false) : εάν έβαλαν μετρητή πάχους χρώματος και βρήκαν μεγάλες διακυμάνσεις, ναι είναι ξαναβαμμένο. εάν το είδαν με το μάτι και σου είπαν ότι είναι όλο ξαναβαμμένο, πιθανότατα σου λένε μπαρούφες. (εδώ το δικό μου προσπαθούσαν να με πείσει ο ένας ότι έχει τρακάρει εμπρός και έχει ξαναβαφτεί μπροστά μόνο, ο άλλος ότι έχει βαφτεί πίσω και δεξιά και το αυτοκίνητο εν τέλει δεν έχει τρακάρει ποτέ και έχω κάνει 2 φορές ολικό βάψιμο...)

Ο μεταλλικός θόρυβος που λες εάν δεν στο κάνει ζεστό δεν έχει απολύτως τίποτα. Εάν στο κάνει και ζεστό είναι 90% το ρουλεμάν του συμπλέκτη (δεν θέλει καν αλλαγή) και 10% μία βάση σασμάν ή κινητήρα (χλωμό, αλλά όχι απίθανο).

Το αυτοκίνητό σου δεν θέλει τίποτα. Το μόνο πρόβλημα είναι μάλλον ότι τώρα με την κρίση όλοι ψάχνουν τρόπους να τα φάνε. Σταμάτα να ασχολείσαι μαζί τους, φτιάξε εάν θέλεις το χτυπηματάκι που λες και γύρνα στην καθημερινότητά σου. Και πολύ ασχολήθηκες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 12-10-11 στις 23:59
Απάντηση με παράθεση