Θέμα: BMW E46 316 TURBO
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 26-09-15, 10:46
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zym_e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω για το ενδιαφερον σας georgepap και paganis αλλα αυτο το κιτακι το γνωριζω.Αυτο που θελω να κανω εγω ειναι κατι αναλογο με το project του panos 316t και εδω στην επαρχια που ειμαι δεν μπορω να βρω εναν ανθρωπο που θα μου πει τι πραγματα να βαλω πανω στο αυτοκινητο για να μπορεσει να το προγραμματισει ολο αυτο μιλαω για κοντα στα 300+ αλογα δηλαδη στην ουσια ψαχνω για προγραμματιστη και επισης δουλευω σε μαγαζι με καινουργια και μεταχειρισμενα ανταλλακτικα και επεσε εδω και λιγες μερες ενα τρακαρισμενο ε46 330 και θελω να παρω ολη την μεταδοση θα κουμπωσει το σαζμαν στο μοτερ μου και αν οχι τι μεταδοση θα χρειαστει για τα αλογα που θελω να φτασω.
Ποιος ο λόγος να κάτσεις να τουρμπίσεις και να μην το κάνεις 330 αφού υπάρχει αυτοκίνητο?Περισσότερα λεφτά θα πάει το τούρμπισμα και πάντα θα έχεις έστω και μικρά προβληματάκια αξιοπιστίας.
To σασμάν του 330 δεν νομίζω πως μπαίνει στο 4κύλινδρο.Οι κεντρικοί έχουν διαφορές στα μήκη.Αυτό που πρέπει να σε απασχολεί σε περίπτωση τουρμπίσματος είναι να βρεις ένα ενισχυμένο σετ δίσκου συμπλέκτη και ένα διαφορικό με μεγάλο καβούκι...
Ολοι οι κάτοχοι 316 κάποια στιγμή εχουμε μπει στη σκέψη να τουρμπίσουμε.Αν το 330 είναι κομπλέ και σε καλή κατάσταση,στείλε μου πμ γιατί είμαι στο ψάξιμο.
Απάντηση με παράθεση