Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 26-06-15, 07:02
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fourna7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ φιλε μ να σαι καλά,
σχεδόν 75000 έχει το αυτοκίνητο, και εγώ παραξενεύτηκα και ρώτησα μήπως είχαν μπει κάπως ώστε να τρίβονται μονίμως με το εξωτερικό από κάποιο λάθος, η απάντηση που πήρα ήταν ότι έτσι κι αλλιως τρίβονται ελάχιστα τα θερμουίτ με τις επιφάνεις που πιάνουν οταν φρενάρεις ακόμα κ όταν δν χρησιμοποιούνται τα φρένα.
Λές η κόρη του γιατρού που το είχε να εμπαινε με χειρόφρενα και μπαντες????
Θα μου επιτρεψεις να μη συμφωνησω με αυτο. Οταν το χειροφρενο ειναι ελευθερο, ειναι ελευθερο, τελος!
Οι σιαγωνες δεν πιανουν και σκεψου το λογικα. Αν επιαναν εστω κι ελαχιστα και πηγαινες ενα ταξιδι, οχι πολλων χλμ τοτε απ την τριβη που θα αναπτυσσοταν θα επαιρνε φωτια!
Εχει τυχει να συμβει αυτο σε Ε36 συναδελφου, του κολλησαν στον εναν απ τους δυο τροχους οι σιαγωνες του χειροφρενου κι εν κινησει εβγαζε καπνους μεσα στην Αθηνα, οχι εξω εθνικη και με πολλα χλμ!
Επισης το φρενο δεν εχει καμμια σχεση με το χειροφρενο, αλλο συστημα με δικο του κυκλωμα υγρου, αντλια, εμβολα, δαγκανες, δισκους κλπ, αλλο το χειροφρενο. Οποτε οταν πατας φρενο δεν επενεργεις στο χειροφρενο!

Μου φαινεται οι μαστορατζες θα μας τρελανουν μ αυτα που λενε στον κοσμο! Μπορει καποιοι απ αυτους να ναι καλοι, αλλα...
Απάντηση με παράθεση