Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 25-12-16, 14:28
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εαν καταληξεις σε αφτερμαρκετ παντως, θα σου προτεινα Βαρτα. Ειναι απο τις κορυφαιες μπαταριες.
Ή σε Varta ή σε Exide το βλέπω να γέρνει η ζυγαριά. .....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν οι Banner είναι αυτές με σήμα έναν Ταύρο,έχουν πολύ καλό όνομα και είναι λογικό να τις προτιμούν οι Γερμανοί γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι αυστριακής προέλευσης.Κοίταξέ το με τα Αμπέρ ψυχρής εκκίνησης γιατί η δική μου εργοστασιακή ήταν 72Ah και 570Α ψυχρής εκκίνησης και αυτή που έχω τώρα είναι 70Ah και 600Α ψυχρής εκκίνησης και σίγουρα ο βενζινοκινητήρας δεν έχει τόσο πολλές απαιτήσεις από την μπαταρία κατά την εκκίνηση σε σύγκριση με τον diesel.
Η δικιά μου η κορεάτικη ήταν σύμφωνα με τον πωλητή θυγατρική της Yuasa.Μπορεί και να έλεγε αλήθεια τελικά...
Ναι, είναι αυτές με τον ταύρο και τις προτιμούν πολύ οι Γερμανοί.....οι Exide και οι Varta τι προέλευσης είναι;

Όσο για τα αμπερ εκκίνησης, είναι όπως έγραψα και πιο πάνω, όλες οι aftermarket 850Ah σε αντίθεση με την υπάρχουσα που έχει το αμάξι μου και την ΟΕΜ εναλλακτική που είναι 900Ah.
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση