Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 06-03-08, 17:52
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagos_77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλικά - φιλικά με είπες άσχετο χωρίς να συμφωνείς τελικά σε τίποτα.
Αν πιστεύεις ότι "αβίαστα" απορρίπτω τη χρήση τέτοιων προϊόντων τότε δεν έχει νόημα να αδειάζω το κεφάλι μου στις 5 το πρωί για να γράφω κατεβατά περί έλειψης πιστοποίησης και ιδιοτήτων τέτοιων προϊόντων. Σ' αρέσουν οι συγκρίσεις και οι παρομοιώσεις? Παρομοίωσε τότε τον κινητήρα με τον οργανισμό σου. Θέλω λέει βιταμίνες A B C D, νερό κτλ. Κάπως έτσι, όταν ο κατασκευαστής λέει θέλω API, ACEA στον κινητήρα μου, εννοεί θέλω αυτό που βάζεις να έχει αυτή την πιστοποίηση. Το θέμα τελειώνει εδώ! Τι πιο απλό για να κρίνεις κάτι ως ακατάλληλο? Βάζεις σινεμπλοκ και μπουζί διαφορετικού τύπου (όχι ποιότητας) από αυτό που λέει ο κατασκευαστής? Κακώς.


Ο god όπως και άλλα παιδιά εδώ μέσα είναι υποδειγματικός κάτοχος Ι.Χ., χαρά θεού για κάθε καλό μάστορα που θα μπει στο συνεργείο του και η αλήθεια είναι ότι με εκπλήσει που με τις γνώσεις που έχει χρησιμοποιεί τέτοια προϊόντα. Όχι δεν το έχω δοκιμάσει συνειδητά και κατόπιν μελέτης! Αυτό με κάνει άσχετο??? Πρέπει δηλαδή να πάρω ναρκωτικά για να πω ότι κάνουν κακό? Υπό την ίδια έννοια πάρε αναβολικά ή λίγη κοκαΐνη να τα κάνεις όλα σβέλτα και να αντέξεις σήμερα! ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ (όπως ανέφερες στην αρχή) σε μια τέτοια κατάσταση? Με τέτοια ποδοσφαιρικού επίπεδου επιχειρηματολογία, κουβέντα για τα λάδια δεν γίνεται!
Έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά στη ζωή μου για βελτιώσεις σε αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα, έχω γράψει χιλιάδες χιλιόμετρα στην πίστα των Σερρών και το σημαντικότερο, είχα τη χαρά και αγκάθι ταυτόχρονα να δουλεύω για 5 χρόνια στον μεγαλύτερο ίσως κατασκευαστή λιπαντικών παγκοσμίως. Βρισκόμουν επί 12 ώρες την ημέρα σε συνεργεία-αντιπροσωπίες, έχω δει να γίνονται εγκλήματα σε κινητήρες κι έχω παρακολουθήσει διάφορα σεμινάρια λιπαντικών στην Ελλάδα και το εξωτερικό έχοντας την τύχη να μιλήσω με ανθρώπους που κατέχουν το θέμα όπως το ψωμί το αλεύρι! Και δεν θεωρώ τον εαυτό μου "λαδά"! Έδωσα έναν όρκο για να πάρω το πτυχίο μου και αυτόν τον όρκο τηρώ.


Εγώ δούλευα στη Motul....
δεν είχε νόημα να το πω μέχρι τώρα αλλά πως αλλιώς να σε πείσω που ούτε λίγο ούτε πολύ, τους έβγαλες όλους μαλάκες, από κατασκευαστές αυτοκινήτων και καθηγητές διδάκτορες μηχανολογίας, μέχρι οργανισμούς πιστοποίησης και εταιρίες λιπαντικών που γράφουν ιστορία στο χώρο! Και όλα αυτά για να υπερασπιστείς τη χρήση ενός προϊόντος που μέχρι πέρισυ θεοποιούνταν και φέτος βρέθηκε στο πυρ το εξώτερον σαν μαϊμού, άχρηστο, επιβλαβές κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο! Σκέφτεσαι λάθος και στο λέω όσο ειλικρινά και φιλικά μοιράζομαι αυτά που γνωρίζω μαζί σου!
Αν αυτα καταλαβαινεις.... τοτε δεν υπαρχει ουτε λογος να ξενυχτας ουτε τιποτα!
Ξαναδιαβασε πιο νηφαλια τα post μου για το τι υποστηριζω και τι οχι χωρις αγχος αυτη τη φορα και θα δεις οτι υποστηριζεις πραγματα γνωριζοντας τα??? μονο θεωρητικα
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση