Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 15-04-09, 09:07
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
επίσεις να συμπληρώσω.
συμφωνώ με τη παραπάνω παρατήρηση του φίλου περι ελέγχου για ριθμο πλαισίου και να σου πώ και τη γνώμη μου περί ανάκλησης.
οτι ήταν στη μάζα με τα μοτέρ που ήθελαν ανάκληση είναι σίγουρο άμα είναι του 2001 το αμάξι.
το γενικό θέμα με αυτό το γεγονός , τουλάχιστο μεσα στο δικό μου το μυαλό έχει ως εξής, για να απαντήσω και σε άλλον user που μου έκανε κάποιο είδος παρατήρηση.
το να έχει γίνει ανάκληση δεν είναι και τόσο τραγικο μιάς και η αλλαγές άφησν πολούς πικραμένους να ανακουφιστούν.
το θέμα ομως είναι άλλο πόσο τακτικός ήταν ο κάθε ιδιοκτήτης και πόσο γρήγορα έβαλε το αυτοκίνητο του για τη σχετική δουλια. υπάρχουν άτομα που όταν το αμάξι τους μπείκε για την ανάκληση είχαν 20κ χιλόμετρα και άλλων 60 και 70.
η φθορά λέτε να είναι ίδια στις 2 περιπτώσεις; δε νομίζω.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
α και κατι καομα απ οσο γνωριζω και ας με διορθωσουν οι πιο εμεπιροι πανω στα Μ3 τα Μ3 ειχαν ανακληση για αλλαγη στα μεταλα των κουζινετων του στροφαλου τα οποια τα αλλαζαν προληπτικα ΠΡΙΝ παθουν ζημια πριν σπασουν δλδ γιατι απ οσο ξερω εσπαγαν!!!!! τα αλλαζαν με τριμεταλικα κουζινετα πραγμα που σημαινει οτι αν το αυτοκινητο δεν εχει κανει την ανακληση ΑΛΛΑ δεν εχει βγαλει ζημια στα κουζινετα μπορει να εχει και 200000χλμ χωρις να παθει τιπτα αν ειχε ζημια στα κουζινετα θα ειχε παθει ζημια απ τα πρωτα 500χλμ που θα εκανε!!!!δεν μπορει να εχει παθει ζημια χωρις να εχει κανει την αλλαγη και ακομα να δουλευει ρολοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος που νωριζει καλυτερα!!!!!!
Ακριβώς έτσι είναι! Αν τα μέταλλα βγάλουν πρόβλημα η ζημιά είναι άμεση και θα την καταλάβει και ο πιο άσχετος. Αν δεν βγάλουν δεν υπάρχει καμμία ζημιά. Σκεφτείται ότι τα μέταλλα είναι σαν τον κρίκο που συγκρατεί το σκοινί ενός ορειβάτη. Αν δεν σπάσει δεν τρέχει τίποτα. Αν σπάσει, όμως το καταλαβαίνεις ΑΜΕΣΑ.

Επίσης, είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να έχει γίνει η ανάκληση, αλλά δεν είναι και καμμία φοβερή εργασία για να στιγματίζει τα αυτοκίνητα που την έκαναν. Εξάλλου αφορούσε σχεδόν το σύνολο της παραγωγής μέχρι τα τέλη του 2003. Προσωπικά, θα αισθανόμουν πιο άνετα να αγοράσω αυτοκίνητο που ήξερα ότι έχει κάνει 100% την αλλαγή των μετάλλων, παρά ένα κοντά στο όριο της ημερομηνίας που θα μου έλεγαν ότι δεν ήταν μέσα στην καμπάνια.
__________________
Απάντηση με παράθεση