Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #98  
Παλιά 04-02-13, 14:46
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giogio Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα,αν και αργησα να το παρω χαμπαρι αυτο το θεμα!!Κροταλισμα ειναι απο τον μηχανικο τεντωτηρα του μοτερ το οποιο το αλλαζεις με Σ52 κινητηρα,οπως εκανα και εγω,και υσηχαζεις.Το μια παει,δεν παει δεν εχει ρελαντι,το εζησα για 4 ολοκληρα χρονια,οφειλετε σε ενα μοτερακι που κανονιζει την υποπιεση για τον ρυθμιστη πιεσης της βενζινας που βρισκεται κατω απο το plenum.Υπαρχει περιπτωση να εχει καψει τα ολοκληρωμενα στον εγκεφαλο,ειναι απλη η αλλαγη τους και εχω και υλικο αμα χρειαστεις.
Τωρα η αλλαγη απο 2,0 σε 2,3 δεν κοστιζει αρκει να βρεθει στροφαλος και μπιελες!!
Εγω ειμουν ατυχος γιατι χρειαζομουν ρεκτιφιε,οποτε το εκανα 94μμ.Θα χρειαστεις στανταρ αντλια λαδιου απο εβο3,για να εισε σιγουρος,ελατηρια βαλβιδων,εκκεντροφορους 292-284,ροικη και ενα σετ 48 tb.Αυτο το σεταπ ειχα εγω,με 253 ps με λουφτ και επειδη το εβαλα στην ακρη τωρα,καπια στιγμη θα το κανω mafless

Παντως οτι και να λεγετε για τον S14 αμα βελτιωθει σκυλιαζει!!!!


Ιδιο σεταπ με διαφορετικο διαφορικο!!!
Η βαλβίδα ρελαντί έχει να κάνει μόνο με το ρελαντί, δεν φταίει αν πάει η δεν πάει το αμάξι αφού μόλις ανεβάσεις στροφές βγαίνει εκτός, κάτι άλλο ήτανε και δεν πήγαινε.
Για να φτιάξεις ενα σωστό 2.5 θέλεις κανα 10ρικο
__________________
(OO==[][]==OO)
M3 E30
Απάντηση με παράθεση