Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 27-11-07, 16:08
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnyb Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά μήπως ξέρει κάποιος τα προϊόντα Zaino ?Έμαθα ότι ειναι πολυ καλά αλλα δυστηχως δεν υπάρχουν στην Ελλάδα και σκεφτομαι να τα παραγγείλω απο Γερμανία.Αξίζουν τον κόπο?
Χρησιμοποιώ ZAINO εδώ και 8 μήνες περίπου (έχω τα περισσότερα προϊόντα της σειράς - ZAIO, ZCS, Z5 Pro, Z6, Z7, Z9, Z10, Z16) και τα έχω παραγγείλει από Γερμανία. Αργούν λίγο να έρθουν (2-3 εβδομάδες) αλλά ο αντιπροσωπος είναι πολύ εξυπηρετικός.

Από όσα προίόντα έχω δοκιμάσει (Zymol, Swissol, Sonax, Autoglym, Meguiars) πιστεύω ότι είναι ο,τι καλύτερο κυκλοφορεί. Είναι πολύ εύκολα στο να τα χρησιμοποιήσεις και έχουν το καλό ότι μπορείς να τα στρωματοποιείς για έξτρα γυαλάδα και διάρκεια. Επίσης ενώ φαίνονται σχετικά ακριβά (καμία σχέση φυσικά με Zymol/Swissol στην τιμή) τελικά είναι φτηνά γιατί:

1. Διαρκούν πάρα πολύ (άνετα 3 μήνες).
2. Χρησιμοποιείς πολύ μικρή ποσότητα.

Αρνητικό, το μόνο που βρίσκω είναι ότι τα προϊόντα για το χρώμα δεν έχουν αποτριπτικές ιδιότητες (εκτός από το ZPC, αλλά θέλει αλοιφαδόρο για σωστή δουλειά και είναι και πολύ λεπτό, οπότε δεν κάνει για δύσκολες περιπτώσεις) οπότε αν το χρώμα είναι πολύ χάλια, ίσως να μην σου κάνουν καλή δουλειά (θες menzerna ή 3Μ για αρχή). Επίσης, οπωσδήποτε ακολουθείς τις οδηγίες που έχει στο site, αν θές να έχεις καλό αποτέλεσμα.
Απάντηση με παράθεση