Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1439  
Παλιά 02-01-18, 18:27
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Προφανώς δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε εδώ, κουβέντα να γίνεται, απλά όπως επιμένει και ο kacey έτσι θα επιμείνω και εγώ λίγο ακόμα

α) Έχω την αίσθηση ότι ο tsalin αναφερόμενος σε "αξιοπιστία" εννοούσε, σε ελεύθερη μετάφραση, "πώς μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη ότι δεν είναι και άλλα πράγματα μαϊμουδεμένα σε ένα τέτοιο όχημα, ποιός ξέρει τι", αν κάνω λάθος ας με διορθώσει και ξεχάστε ότι το έγραψα. 100% συμφωνούμε φυσικά πως δεν έχει κανένα μηχανολογικό θέμα ένα αμάξι επειδή του άλλαξες τα χαρτιά.

β) Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να αναγκαστεί η ασφάλεια να πληρώσει αν έστω και το παραμικρό είναι λάθος στα στοιχεία του συμβολαίου με ευθύνη του ιδιοκτήτη, ειδικά αν το "λάθος" έγινε με προφανές συμφέρον και δεν είναι πχ τυπογραφικό ή ξέρω 'γω στο χρώμα. Δυστυχώς θα επιμείνω πως αν το συμβόλαιο έχει λάθος στοιχεία είναι άκυρο. Και όχι μόνο, η ασφαλιστική θα στραφεί μετά και κατά του μάγκα.

γ) Επίσης νομίζω -και επίσης παρακαλώ να με διορθώσει- πως ο tsalin εννοεί ότι "αν φτάσεις στο δικαστήριο ως ανασφάλιστος, είτε φταις είτε όχι, θα αντιμετωπίσεις εκτός από το ατύχημα και τα της φοροδιαφυγής/απάτης.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konc : 02-01-18 στις 18:29
Απάντηση με παράθεση