Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #179  
Παλιά 07-10-11, 18:22
Ιωάννης Ο χρήστης Ιωάννης δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 02-07-2010
Μηνύματα: 10
Ιωάννης is on a distinguished road
Επιλογή Run Flat ή συμβατικά ελαστικά

Κατ' αρχήν να ευχαριστήσω όλους στο Forum για τη θετική προσφορά τους όσον αφορά την ενημέρωση επάνω στο θέμα των ελαστικών. Πραγματικά θεωρώ ότι μέσα από την προσωπική εμπειρία προκύπτει πραγματική ενημέρωση επάνω σ΄αυτό το ζήτημα που απασχολεί και θα απασχολήσει αρκετούς και στο μέλον. Καταθέτω και την προσωπική μου άποψη. Το αυτοκίνητο φορούσε από τη μαμά του τα Pirelli Euforia RFT, τα οποία ομολογουμένως είναι τα χειρότερα RFT. Μετά από 37Κ χιλιόμετρα και αφού η κατάσταση με τα λάστιχα είχε φθάσει στο απροχώρητο, μετά βεβαια από ενημέρωση απο το bmw-motorsport και από αλλού, άλλαξα τα λάστιχα και τοποθέτησα σε ένα κατάστημα ελαστικών που εμπορεύεται κυρίως Conti's και με την γνώμη τους τα Michelin Primacy HP ZP (από 195/55/15 σε 205/55/15). Σημειωτέον ότι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν στην αντιπροσωπία, μου είπαν οτι θα έλθουν μετά 10 μέρες και όχι σε ταχύτητα Η αλλά V με επί πλέον χρέωση) H πρώτη εμπειρία μου είναι πολύ θετική και νοιώθω πολύ ικανοποιημένος. Bέβαια τονίζω και πάλι ότι φορούσα τα χειρότερα ελαστικά.
Συγνώμη για το μεγάλο post, δεν έχω σκοπό να κάνω δαφήμιση, και αν θεωρηθεί ότι γίνεται κάτι τέτοι μπορεί ο admin να μή το δημοσιεύσει.
Απάντηση με παράθεση