Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1450  
Παλιά 04-01-18, 15:47
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν χρειαζεται να πω πολλα. Εχεις δειξει αρκετα απο τα γραφομενα σου. Και εαν θες παιρνω πισω το χαρακτηρισμο γυφτος εαν αυτο σε ενοχλησε τοσο και ζηταω και συγνωμη στον φιλο σου, αλλα ολοκληρα τα δυο σου ποστ ειναι η επιτομη του τι παει λαθος σε αυτη την χωρα χρονια τωρα.

Εχεις δωσει 13.000 για να φτιαξεις το αμαξι σου αλλα σε ενοχλει να δωσεις 1000 ευρω το χρονο τελη...γιατι ειναι κλεφτες...οκ, τους εκανες την μουρη κρεας. Αν ησουν Αγγλια που δεν εχουν τελη κυκλοφοριας ακριβα αλλα σε γ@μ@νε οι ασφαλιστικες, αναρωτιεμαι, δεν θα ασφαλιζες το αμαξι????


Οσο επι του προσωπικου. Δεν εχω Μ3 ουτε το φυσαω ή ζω με τσεπη αλλου. Εχω ενα Ζ4 2.5 και δινω 840 το χρονο εδω και χρονια. Μ3 Ε46 ψαχνω να παρω, Γνησιο. Με την αδεια να γραφει 3200 και να πληρωνω τελη 1050. Οχι γιατι μου περισευουν αλλα γιατι εαν δεν μπορουσα να δωσω 1050 το χρονο σε τελη και οτι αλλο χρειαζεται δεν θα κοιτουσα να παρω Μ3. Θα αγοραζα οτι καλυτερο μπορω αναλογο με την κατασταση μου. Υπαρχουν πολλα αλλα καλα αυτοκινητα. Oποτε ολα αυτα που εγραψες περι κομπλεξ καταλαβαινεις οτι ειναι ακυρα...
Εννοειται θα πληρωνα! κι εγω γνησιο θα ηθελα να αγορασω κ μαλιστα να μην εχουν πειραξει ουτε βιδα. Και εγω να το χαρω ανετα εξω θελω δεν σκοπευω μια ζωη να το χω αδηλωτο διοτι το ειπα κ το παραδεχθηκα οτι δεν το χαιρομαι. ΔΕν ειναι μονο τα 1000 ευρω που λες διοτι συμφωνα με το υπολοιπο θα χρεωθω συν καποιο ποσο στην εφορια σαν προστιμο μαζι με το τεκμηριο διαβιωσης κλπ κλπ σιγουρα θα μου βγαλουν κατι να δωσω.
Δεν ειμαι υπερ του μια ζωη αδηλωτο, εγραψα πως θελω να το δηλωσω!
Το προβλημα μου ειναι ο τροπος που μιλας λοιπον και θαβεις κοσμο χωρις να γνωριζεις.
Ο σκοπος που δεν το δηλωσα προσωπικα μιλωντας για τον εαυτο μου παντα εως τωρα ειναι διοτι με αυτα τα 1000 το μηνα εγω 2 χρονια εφτιαχνα το αμαξι. Η μονη διαφορα ειναι οτι απο το να εχω παραδωσει πινακιδες εως την ημερα που θα το ετοιμασω εκοψα και 5 βολτες.
τα 2000 που γλυτωσα στα 2 χρονια που λες ειναι τα 1800 που εδωσα σημερα κι ολας για αναρτηση - ελαστικα και επιδιορθωση ζαντων. Διοτι καλως η κακως το εχω στη κατοχη μου Μ3 δεν ειναι αντε το πηραμε και καιει λιγο παραπανω βενζινη και κατι εγινε.
Αν θες να κανεις κατι καντο σωστα λεω εγω και θα μου πεις ναι ρε μεγαλε να μη το χες αδηλωτο ..αφου το πηρες 15.000 ας περιμενες να χεις 25.000 για να πληρωσεις κ ολα τα απαιτουμενα. Οκ δεν θα πω οτι εχεις αδικο αλλα σου ξαναλεω σε μια αδικη χωρα πορευομαι κ γω οπως πιστευω. Με κλεβει με 1002 τροπους κ καπως θα πρεπει να χαρω κι εγω τους καρπους της δουλειας μου. Δεν ζητησα lamborghini veneno! Ουτε να περιμενω με 3 χρονια οικονομιες για ενα απλο Μ3 15ετιας.
Εγω απλα το πηρα το εβαλα στην ακρη εκοψα 5 βολτες κ ολο αυτο το καιρο προσπαθω να το κανω σωστο κ επειτα να το δηλωσω.

Λαθος παει η ιδια η χωρα οχι αναγκαστικα οι πολιτες της.
Βγαζω τοσα που αλλοι συντηρουν 2 οικογενειες στο σημερα αλλα εχω πει οτι σαν κανω οικογενεια εχω φυγει σε καποια χωρα με πιο δικαιο συστημα. Για εμενα αυτη η χωρα και 10.000 το μηνα να βγαζεις κ εφοπλιστης να εισαι παιδια και υγεια δεν μου προσφερει οσους φορους κ να πληρωσω οσο Κ*λο και να τους στησω.
Εαν δηλωσεις το τι περνεις εδω και ενα Μ3 σου ζητανε 2 μηνιατικα σε φορους.


Για εμενα γυφτοι ειναι αυτοι που το αγοραζουν κ στο παιζουν μερα νυχτα λεζαντα κ δεν εχουν λεφτα να αλλαξουν μια λαμπα που καηκε. Χρεωνονται ως το λαιμο απλα για να λενε Μ3. Που εχουν Iphone X plus χωρις καρτα μεσα κ παει λεγοντας. Αλλα κι αυτο αδικο θα το θεωρησω απο μερους μου κ δεν καθομαι να το φωναζω. δεν με ενοχλουν δεν τους ενοχλω!
Απάντηση με παράθεση