Θέμα: bmw 123
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 28-08-13, 09:52
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Καλημέρα και καλώς ήρθες...
Φοβερό αυτοκίνητο φίλε μου,
Να το χαίρεσαι,
Πελάτης μου και φίλος μου εχει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και εχει κανει πάνω απο 110.000 ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ.
Σχολαστικά με τις αλλαγές λαδιων κάθε 6-7000 (με αλλα λόγια μην ακολουθήσεις το by the book του εγχειριδιου....)

Ο συνδυασμός Νταλίκα-ποδήλατο ειναι όντως μοναδικός...

Πρόσεχε μονο τα πετρέλαια σου, απο που τα προμηθευεσαι.
Αν κατάλαβα είσαι στο εξωτερικό η οχι?
Αν ναι δεν εχεισ πρόβλημα.....
Αν είσαι στην Ελλάδα τότε εύχομαι να μην αποκτήσεις...

Πολλα ακούγονται για το πετρέλαιο στην Ελλάδα...
Κάποια στιγμή που είχα παει να καθαρίζω τα μπεκ μου σε έναν κορυφαίο του είδους στην αθηνα μου είπε οτι βάση νομοθεσίας επιτρέπεται στις εταιρίες να έχουν παραπάνω ποσοστό βίο-ντίζελ στο καύσιμο απο οτι σε όλη την Ευρώπη.
Δεν γνωρίζω αν ειναι αληθεια η οχι...
Επισης συνέστησε ο συγκεκριμένος να μην χρησιμοποιώ ποτε καθοριστικό μπεκ (μαζι με Ελληνικο πετρέλαιο) δεδομένου του υψηλότερου ποσοστού βίο ντίζελ...όταν έρχονται σε επαφή τα δυο αυτα μονο καλο δεν κάνουν μου είπε...

Τα λάδια σου λοιπόν σε τακτική βάση και ανελλιπώς διότι η λοιπά στη και των 2τουρμπινων σου γινεταια απο αυτο το λάδι....

Καλές βόλτες....

Υ.γ. Επισης μην κανείς τίποτα προληπτικά....δηλαδη μην κανείς κάποιο λάθος και αποφασίσεις να καθαρίσεις μπεκ, η τουρμπινες χωρις λόγο...
Θα μπλεξεις....

Η τεχνογνωσία του έλληνα μηχανικού (εντός Αττικης ) στα ντίζελ ειναι και όση του μαθηματικού πάνω στην φυγοκεντρο δύναμη της φυσικής....

Κουραγιο

Σχετικα με το τρέξιμο, έχω κάτι αντίστοιχο στο Χ3 2,0 d 2007 που έχω, έχω ρωτήσει 2-3 αντιπροσωπείες και δεν έχουν βγάλει άκρη....άλλοι μου λένε, βολάν άλλοι δίσκο, άλλοι οτι εχει πρόβλημα το πενταλ...δεν έκανα τίποτα. Φοβήθηκα....(δεν ξέρω βέβαια αν εχει καμία σχέση το ερώτημα σου με το πρόβλημα μου)
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harristheo : 28-08-13 στις 09:59
Απάντηση με παράθεση