Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 17-08-11, 07:57
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
ευχαριστώ πολύ παίδες!
απλά ρωτάω τόσο επίμονα να βρω ένα καλο μάστορα να το φτιάξω η ένα καλο διαφορικό να βάλω γιατί έχω ένα θόρυβο πίσω στο ύψος τον στοφών 3000 με 4000 χιλιάδες στροφές και μονο στην πρώτη δευτερα,σε ανηφόρα ίσως και σε λιγότερεςστροφές αλλα με τις ίδιες σχέσεις ταχυτήτων!
ο θόρυβος που έχω είναι παρόμοιος με πήδημα αλυσίδας σε γρανάζι,όσοι είχατε η έχετε παπάκια θα το ακούσατε δεν μπορεί!
Στη συνεχεια όμως διάβασα ότι παίζει και το ενδεχόμενο κοψίματος σασί και γι'αυτο μπορεί να βγάζει αυτό το θόρυβο .Τo κόψιμο αυτό το κάνουν τα ζετάκια λένε πάνω από το διαφορικό.
Αν έχει τύχη σε κάποιον θα ήθελα να μου πει που ακριβώς να κοιτάξω που κάνει αυτό το κόψιμο η ράγισμα το σασί στα ζετάκια!


ΥΓ MikeT328E36 αν έχεις νευράκια φιλε μου μην απαντάς,εξάλλου δεν σε ρώτησε κανεις proton και δεύτερον εδώ είναι η "ζετακιδες",εσύ να πας στις τριάρες σας να ασχοληθείς.
φυσικά κάνω πλακα ο καθένας μπορεί να απάντηση όπως και όπου θέλει απλά μην γίνεσαι εριστικός δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος.
sorry για το έβρος του μηνύματος παίδες και ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας!
Απάντηση με παράθεση