Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 14-12-11, 20:34
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
Παράθεση:
Καταρχάς συμφωνώ με τον rapid fast (αν και το σχόλιο του εμπεριείχε και δόση χιούμορ στην αρχή, μετά που το εξήγησε, νομίζω θα συμφωνείς και εσύ).

Παρόλα αυτά.
Όταν αγοράζουμε αυτοκίνητο ''στοκ'' συνήθως επιτυγχάνουμε κάποια επιπλέον έκπτωση.
(άρα δεν υπάρχει δόλος).

Το ότι πρέπει να αλλάξεις λάδια και υγρά φρένων (και ΜΟΝΟ) είναι για σένα. Δεν είναι για κανέναν άλλο. Για τη δική σου ασφάλεια και καλή λειτουργία του οχήματος σου.

Μετά το πέρας ενός έτους τα συνθετικά λάδια δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους (ενώ μέσα στο χρόνο αντέχουν άνετα τα μεγάλα διαστήματα που προτείνουν όλες οι εταιρείες 25-30.000χλμ συνήθως).

Για να αξιώσεις έκπτωση φαντάζομαι (δεν είμαι νομικός), θα πρέπει να συνέβη αυτό και να στο έχουν αποκρύψει και φυσικά να έχεις αγοράσει το όχημα στο 100% της αξίας του (σαν να το είχες παραγγείλει). Δηλαδή να σε έχουν ''ξεγελάσει''.

Αν οι άνθρωποι σου είπαν ''έχουμε αυτό στοκ και το παίρνεις με -1500 ευρώ, τι να τους πείς, κόψτε μου 20 ευρώ από τα πρώτα λάδια?''.

Συμβαίνει σε όλες τις μάρκες τα τελευταία χρόνια που έκαναν στοκ οχημάτων και τους...έμειναν λόγω των γνωστών συνθηκών. Όλοι όμως κάνουν προσφορές (προφανώς για τα ''ετοιμοπαράδοτα''-στοκ οχήματα).

Το φαινόμενο των πολλαπλασιαστών παρατηρείται σε διάφορες μάρκες τα τελευταία χρόνια και υπάρχουν διαφορετικές αντιμετωπίσεις από τις αντιπροσωπείες με συνή
φιλε ντιμ καλα ειναι να ζηταμε πρωτα εξηγησεις για το υφος καποιου οτι λεει γιατι ο γραπτος λογος προκαλει παρεξηγησεις και δινει λαθος νοημα συατα που λεμε και πως τα λεμε.
μετα την εξηγηση πιο πανω που εδωσα θα καταλαβες και εσυ ποιος ειμαι και πως τα εννοουσα και οτι κανεις και εσυ λαθος στην κριση σου .
και να προσθεσω οτι δεν παραπονεθηκα ουτε διαμαρτυρηθηκα.αποριες εχω. δλδ τι υπαρχει πορτα στο ποιος πρεπει να εχει μπεμπα και πιος οχι?ολοι εδω εχουν αποριες,εδω και εσυ συμμετειχες μαζι μου στο ποστ για τελη και πετρελαια και οικονομια.δεν ειδα να σου λεει κανεις οτι " ρε φιλε αν θες οικονομια και μειωμενα τελη λαθος αμαξι πηρες". ετσι?
απλα δεν εχω αγορασει αυτοκινητο τα τελευταια 17 χρονια και ειμαι εξω απο την αγορα.εσεις ειμαι σιγουρος οτι ειναι το μερακι σας και εχετε αλλαξει πολλα ,συν τα μαστορεματα .εγω μονο τα οδηγουσα λογω δουλειας.
Απάντηση με παράθεση