Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 30-03-13, 20:02
Το avatar του χρήστη GEORGE 1974
GEORGE 1974 Ο χρήστης GEORGE 1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 195
GEORGE 1974 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasos.kamv Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαβάζοντας τα λεγόμενα σου φίλε intasg μου δημιουργείται εκνευρισμός και θυμός, πώς είναι δυνατόν τόσο άσχετος κόσμος και έχει συνεργείο και να βάζει υγραέριο σε οχήματα χωρίς να έχει στοιχειώδεις γνώσεις....
Η απάντηση του μάστορα δείχνει πόσο ΑΣΧΕΤΟΣ είναι και είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά του!!!!
Η υπογραφή του φίλου Rapid (τα μαστόρια χαλάνε τα αυτοκίνητά μας...) δεν είναι τυχαία...
Προφανώς με την πάροδο του χρόνου και τη λειτουργία του αυτοκινήτου σου με lpg έχουν αλλάξει οι προσαρμογές (adaptations) και χωρίς να ξέρω ούτε καν τί κινητήρα φοράς στο 46-άρι σου είμαι σίγουρος ότι είσαι οριακά εκτός ορίων, γι' αυτό πότε σου ανάβει το λαμπάκι και πότε σβήνει...
Είναι καθαρά θέμα καύσης και οι λ βρίσκονται σε οριακές τιμές (αθροιστικές & πολλαπλασιαστικές τιμές)... Αυτό διορθώνεται με ΡΥΘΜΙΣΗ των μπεκ του υγραερίου...
Αυτά περί νοθείας μπορεί να γίνεται, αλλά δεν έχει καμία σχέση με το λαμπάκι που ανάβει στον κινητήρα..
Ο κολλητός Γιώργος (George 1974) μπορεί να στο επιβεβαιώσει...
Αν έρθεις αύριο στην πίτα μπορούμε να το συζητήσουμε από κοντά και πιστεύω μπορώ να σε βοηθήσω...
Ξεκαθαρίζω τη θέση μου για παρεξηγήσεις... ΔΕΝ είμαι μάστορας, ούτε έχω συνεργείο!!!
Δυστηχώς φίλε μου Τάσο για αλλη μιά φορά .........αυτα τα μαστόρια που μαθαίνουν στου κάθενως το αμάξι,τρέεεεχει ο κοσμάκης , αλλά δέν μπορούν να σκεφτούν ήθελα να ήξερα ότι κάνουν ζημειά στον κλάδο τους !!!!
__________________
ΒΜW E46 N42B18A
LPG VSI 2
Απάντηση με παράθεση