Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 21-05-09, 13:22
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
κατατοπιστικοτατος......1000 ευχαριστω!!!!




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M_dolce Εμφάνιση μηνυμάτων
Εφοσον βλεπω οτι ενδιαφερεται ο φιλος Βασσιλης να τον ενημερωσω εγω που εχω τοποθετησει τετοιο καθρεφτη.

Καταρχην Βασσιλη μου οσον αφορα την ορατοτητα να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι πιο περιοπισμενη σε σχεση με το τι εχει το ματι σου συνιθησει εως τωρα. Το κρυσταλλο του καθρεφτη αυτοματης σκιασης ειναι ελαφρως πιο σκουρο απο τον απλο και η επιφανεια του αρκετα μικροτερη. Αυτο δεν σημαινει σαφως οτι ειναι κατι που δεν συνιθιζεται.

Η τοποθετηση του γινεται πανω στο παρ μπριζ και ειναι πολυ ευκολη εφοσον κουμπωνει στην βαση του ηδη υπαρχοντος.

Οσο αφορα την συνδεσμολογια του αν πραγματικα δεν γνωριζεις απο ηλεκτρολογικα και δεν πιανουν τα χερια σου θα σου ελεγα να πας καπου να σου τον τοποθετησουν και να μην το επιχειρησεις μονος σου.

Η ακολουθεια ειναι η εξης:

1) ξεκουμπωνεις το δεξι κολωνακι
2) βγαζεις το ντουλαπακι
3) ξεκουμπωνεις τα 4 μπροστινα κλιπς του ουρανου
(εσενα πλαστικο καθοτι καμπριο)
4) περνας καλωδιωση με ξεχωριστο ρελε στην ασφαλειοθηκη
(την καλωδιωση την αγοραζεις ετοιμη η την φτιαχνεις μονος σου)
5) το καλωδιο φευγει και περναει στο κολωνακι.
6) απο το κολωνακι περναει κατα μηκος του εμπροσθιου τμηματος
του ουρανου
7) φτανοντας στην μεση (εκει που ειναο ο καθρεφτης), τρυπας
με ψιλο τρυπανακι για να περασει το καλωδιο
8) κουμπωνεις τον καθρεφτη στο τζαμι
9) συνδεεις το καλωδιο του καθφεφτη με την καλωδιωση σου
10) τα ξανακουμπωνεις ολα και εισαι ετοιμος

εναλλακτικα μπορεις να παρεις ρευμα απο την πλαφονιερα αλλα αφενος δεν ειναι το σωστο και αφετερου θα πρεπει στην πλαφονιερα να βαλεις μεγαλυτερα λαμπακια (σε watt) καθοτι παιρνοντας ρευμα ο καθρεφτης δεν θα παιζει σωστα η πλαφονιερα...

Ελπιζω να βοηθησα...


Εμφανισιακα ειναι πανεμρφος βεβαια. Αναμφιβολα!!
Απάντηση με παράθεση