Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #110  
Παλιά 22-02-18, 19:51
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos_Elegance Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά καλησπερα. Σημερα το έλυσα ξανά για να εξαντλήσω την κάθε πιθανότητα. Τελικά βρέθηκε να ειναι σκισμένη η τάπα νούμερο 17 και την αντικατέστησα. Δεν ξέρω πραγματικά αν ειναι απο αυτην την βλακεία το πρόβλημα αλλά επειδή το ψάχνω πολύ καιρό αυτο το πρόβλημα, μου εχει στοιχίσει τουλάχιστον 3.000 - 4.000 ευρώ παραπάνω σε καύσιμα.
Θα το κυκλοφορήσω να δω τι συμβαίνει και αν πραγματικά διόρθωσε, δεν θα ξέρω αν θα πρέπει να κλάψω η να γελάσω. Θα σας ενημερώσω σύντομα για την κατασταση.
Αν θελετε απαντήστε μου και κάποιος ξεκάθαρα αν πραγματικά με την επισκευή του Vanos εκτός απο επιδώσεις κάνει μείωση στην κατανάλωση βενζίνης όταν το πας νορμαλ και γενικός. Απλα ούτως ή άλλως θα το επισκευάσω, αλλά να μην τρέξω και του σκωτομού για αυτο το πράγμα. Αν πράγματι κάνει μείωση στην κατανάλωση φυσικά και θα το κάνω το γρηγορότερο δυνατών.
Μπραβο ωραια Νικο.
Ευχομαι να ηταν αυτο και να ηρεμησεις.
Να το βαλεις διαγνωστικο και να κανεις reset adaptations. Αν δεν το εχεις βαλει ηδη..
Εγω επειδη μενω σε νησι και γενικα το αμαξι ηταν καθαρα βολτας, δεν κοιταζα καταναλωση κτλ.. Ειχε παντως μια μικρη διαφορα μετα την επισκευη του βανος στις χαμηλες μεσαιες στροφες.. οσον αφορα την αποδοση..
Εγω οπως σου ειπα θα το εκανα διοτι το μοτερ σου εχει χλμ και αυτα τα Vanos seals γινονται απο λαστιχενια.. σαν πλαστικα..
Δεν υπαρχει προβλημα αμα το κανεις παραπισω και οχι αμεσα. Αλλα μην παρεις κινεζικα, παρε απο εκει που σου ειπα.
Σωληνακια υποπιεσης σεβρο διαχωριστη κτλ κτλ τα χεις αλλαξει?
__________________
Απάντηση με παράθεση