Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 19-02-05, 12:30
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Εγώ λοιπόν έχω άποψη πάνω στοθέμα και θα σας την πω. Το πολύ πολύ να πυροδοτήσουμε έντονες συζητήσεις. χεχεχεχεχεχεχ θα το αντέξω το ξύλο.

Για αρχή θα πω πως αν τύχει μια γυναίκα να έχει προσωπική άποψη για τα αυτοκίνητα, προσωπικές προτιμήσεις και γούστα, είναι φυσιολογικό ότι θα είναι θετικό να ογηγεί ο υποψήφιος φίλος της το ή ένα από τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα που γουστάρει και αυτή. Αναμενόμενο μέχρι εδώ.

Πάμε όμως λίγο πάρα πέρα.

Ας πούμε ότι μια σύγχρονη κοπέλα έχει μια ευρύτερη αυτοκινητιστική ενημέρωση αλλά δε τρελένεται κιόλας με το θέμα του αυτοκινήτου.
Εκεί είναι που γίνεται ενδιαφέρον το θέμα. Το αυτοκίνητο είναι η προέκταση ενός άντρα. Είναι το προσωπικό του αντικείμενο που είτε αντικατοπτρίζει τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς του είτα τα συμπληρώνει. Δηλαδή, ένα σύγχρονο, δυναμικό, γρήγορο εντυπωσιωσιακό αυτοκίνητο δεν μπορεί να χρησιμοποιείται από ένα πολύ συντηρητικό άτομο.

Ας πάρουμε μια σύγχρονη Ε46 320 CI coupe. Τι λέει σε μια γυναίκα ? Λέει (πάντα κατά τη γνώμη μου) ότι δύσκολα ο ιδιοκτήτης της είναι ένα συντηρητικό άτομο.

Από την άλλη, όταν δει ένα μικρό πολυμορφικό, εύκολα θα συμπεράνει ότι αυτός που το έχει δεν είναι και ο πλέον δυναμικός άντρας. Είναι σπιτόγατος, προσβλέπει σε πολυμελή οικογένεια, και θέλει να καλύπτι όλες του τις ανάγκες .

Φανταστείτε τώρα ένα τζιπ με πραγματικές εκτός δρόμου δυνατότητες. Ας πούμε ένα Landrover V8 με εργάτη μπροστά, τίποτα φτιάρια δεμένα πίσω, δοχείο βενζίνης κλπ. Τι λέει αυτό ? Ο τύπος που το έχει μάλλον είναι εξερευνητής. Φευγάτος. Πάει εκδρομές, χανεται στη Πίνδο, πάει για μπάνιο στη Χιλιαδού , δε φοβάται τη φύση κλπ κλπ.

Πάμε και στη τελευταία κατηγορία. Κουρσάρα μεγάλη ή απαστράπτουσα Ε 320 ή τζιπάρα turbo κλπ παρκαρισμένη πάνω σε πεζοδρόμιο στη πλατεία Κολωνακίου ..... Φλώρος (συγνώμη Μιχάλη μου ). Τύπος που χρειάζεται την κουρσάρα για να συμπληρώσει την ύπαρξή του. Σε ενδεχόμενο τσαμπουκά θα κρυφτεί για να μη τις φάει. Στα δύσκολα ιδρώνουν τα χέρια του. Το αυτοκίνμητο είναι το φρούριό του, και μόνο μέσα σε συτό μιλάει σαν τον Arnold.

Με βάση τα πάραπάνω, λέω γω τώρα, κάθε ένας από εμάς εκπέμπει κάτι και κάθε γυναίκα εισπράτει κάτι.Και φυσικά΄οι ανοχές στα παραπάνω είναι τεράστιες και οι αλληλοκαλύψεις επίσης.

Για το τέλος άφησα και κάτι σημαντικό. Γιατί ένας άντρας να πάρει μια 5 άρα και όχι μια Ε ?

Μα φυσικά, γιατί δεν είναι όσο συντηρητικός θάπρεπε για να πάρει μια Mercedes. Γιατί θα ήταν πιο σπορτίφ τύπος, πιο δυναμικός, πιο παράτολμος και πάνω απόλα δε θα θεωρούσε ότι τόσα πολλά λεφτά πάνω σε οτιδήποτε άλλο από μια Mercedes είναι χαμένη επένδυση.

Πόσες πεντάρες έχετε δει παρκαρισμένες πλάι στις εισόδους των ξενυχτάδικων ? Πόσες mercedes ? Πόσες απαστράπτουσες cayenne?
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση