Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #169  
Παλιά 03-01-12, 10:34
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τους πιτσιρικαδες δεν το ειπα για να σε προσβαλω,ηταν καθαρα σχημα λογου και οτι μου θυμησε τετοια περιπτωση.Αν σε εθιξα,ζητω συγνωμη,δεν ηταν τετοια η προθεση μου
Οι 1 και 2 καροτσες δεν ειπα πουθενα οτι ηταν στα 400 μετρα...Ειπα σε ολες εχουμε φτασει απο κοντα 200 εως 220...κοινως χιλιομετρο και πανω..δεν εχουμε 400+ αλογα για να πιανουμε αυτα τα χλμ σε 400-500-600 μετρα...
Ο λογος που αναφερεται συνεχεια το διαφορικο ΜΟΥ,ειναι λιγο περιεργο γιατι δεν φοραω αλλο διαφορικο απο τι δινει η ιδια η ΒΜW για το κομπακτ...Το διαφορικο μου ειναι το εργοστασιακο 3,23 βημα
Ολες οι μετρησεις με το v-box τις εκανα μονος,θελοντας προφανως να επιτυχω και τους καλυτερους χρονους.Απο εκει και περα οπως θα ξερεις πολυ καλα,το τι χρονο μπορει να γραψεις στο 0-100 δεν ειναι αντιπροσωπευτικο ή αναλογο με τον χρονο που θα γραψεις στο 400αρι.Απο εκει και περα συμφωνω οτι η 1 καροτσα δεν ειναι και τπτ στο 400αρι,αλλά σαν χρονο μπορει να μιλαμε για διαφορα του 0,5 sec και πανω..
Και τελος ξαναλεω για αλλη μια φορα,οτι το 530 Ε60 ειναι με τον Μ54 κινητηρα,231 αλογα και 1600 περιπου κιλα
Γιώργο δεν θίχτηκα....παρεούλα καλή είμαστε κουβεντούλα κάνουμε...δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγγνώμη....δεν έκανες κάτι...απεναντίας..κ εγώ έτσι πως παρέθεσα τους χρόνους φαινόταν "κάπως"....κ όντως τώρα που το ξανασκέπτομαι ψιλοπαιδιάστικη φάνηκε η κίνηση μου...μιας κ δεν είμαι κ εντελώς άσχετος απο πραγματικές κόντρες!
Για τις διαφορές σου(1-2 καρότσες) με την 328 coupe E46 άρα εννοείς ρεπρίζ...με όλες τις σχέσεις ουσιαστικά...αν κατάλαβα καλά κ οι οποίες γινόταν σε φάσμα χιλιομέτρων απο 60km/h - 220km/h!Είπα κ εγώ απο στάση το 25ρι περνούσε το 28ρι ως τα 220km/h 3 αυτοκίνητα....δηλαδή αν σκεπτούμε πως τα αυτοκινητα αυτά έχουν στο χιλιόμετρο έξοδο +190km/h ...μιλάμε για απόσταση κόντρας απο στάση παραπάνω απο 1 χιλιόμετρο....

Υ.Γ Έτσι για την ιστορία(όλο κ θάχετε πατήσει....) απο στάση μέχρι τα 400 ή 1000 μέτρα ποιές οι διαφορές ενός 325 Ε46 με 328 Ε46 ή με 330Ε46?Η αν δεν θυμάσαι αποστασιακά....σε ποια χλμ/ωρα ξεμυτιζει ποιο..κ κατα πόσο?Προυπόθεση νάναι καλοί και οι 3 οδηγοί και χωρίς αλλαγμένα διαφορικά......
__________________

Απάντηση με παράθεση