Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 13-10-11, 21:37
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Σου λένε ΟΛΟΙ μπαρούφες μου φαίνεται.

Διαφορικό δεν θέλεις, μην καθόμαστε και αναλύουμε και άδικα, χαμένη ενέργεια. MAF έχεις εσύ, όχι AFM, και εάν είχε πρόβλημα θα στο έβγαζε κατ'ευθείαν σφάλμα στην μούρη σου (check engine). H μίζα, ΟΥΤΕ ΚΑΝ σχολιάζω. Για το αν είναι βαμμένο ή όχι, μπορώ να απαντήσω με εξίσωση Boolean (true-false) : εάν έβαλαν μετρητή πάχους χρώματος και βρήκαν μεγάλες διακυμάνσεις, ναι είναι ξαναβαμμένο. εάν το είδαν με το μάτι και σου είπαν ότι είναι όλο ξαναβαμμένο, πιθανότατα σου λένε μπαρούφες. (εδώ το δικό μου προσπαθούσαν να με πείσει ο ένας ότι έχει τρακάρει εμπρός και έχει ξαναβαφτεί μπροστά μόνο, ο άλλος ότι έχει βαφτεί πίσω και δεξιά και το αυτοκίνητο εν τέλει δεν έχει τρακάρει ποτέ και έχω κάνει 2 φορές ολικό βάψιμο...)

Ο μεταλλικός θόρυβος που λες εάν δεν στο κάνει ζεστό δεν έχει απολύτως τίποτα. Εάν στο κάνει και ζεστό είναι 90% το ρουλεμάν του συμπλέκτη (δεν θέλει καν αλλαγή) και 10% μία βάση σασμάν ή κινητήρα (χλωμό, αλλά όχι απίθανο).

Το αυτοκίνητό σου δεν θέλει τίποτα. Το μόνο πρόβλημα είναι μάλλον ότι τώρα με την κρίση όλοι ψάχνουν τρόπους να τα φάνε. Σταμάτα να ασχολείσαι μαζί τους, φτιάξε εάν θέλεις το χτυπηματάκι που λες και γύρνα στην καθημερινότητά σου. Και πολύ ασχολήθηκες.
Μεταχειρισμένο, με φρεσκαρισμένο χρώμα.. Μια χαρά.. Κάνει και ένα τσίου τσίου
όταν το ανάβει (θέλει ιμάντας απο δυναμό αλλαγή) έχει και μια βάση ταλαιπωρημένη.
Μέχρι εδώ είμαι μαζί σου God..
Δές τώρα και την άποψη μου, γιατί είμαι μαντράς, και το όχημα το πούλησα εγώ..
Περίμενε ο τσακαλάκος να περάσουν 17.000 χιλιόμετρα στα χέρια του (περίπου ένας χρόνος) για να με βγάλει απατεώνα??
Το πήρε και το ξέσκισε στα ντόνατς, του άλλαξε τα καπούλια και τώρα μου ζητάει τα ρέστα??
Και το περίεργο, όλα ξεκίνησαν 1 μήνα μετά την αγορά, και τα προβλήματα 17.000 χλμ μετά..(τώρα αν όλα αυτά είναι μέσα στο μήνα δεν ξέρω, έτσι δείχνει..)
Το πόστ είναι ΑΙΣΧΟΣ και ζητώ να αφαιρεθεί το όνομα του μαντρα, γιατί προφανώς και
δεν έχει καμία ευθύνη. Αν ηταν του αρχικού μηχανικού να το καταλάβαινα..
ΑΙΣΧΟΣ
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση