Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 27-10-11, 01:01
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Τους οποιους ελεγχους θα κανετε,καλο θα ηταν να τους κανετε με απολυτως εργοστασιακα πραγματα πανω στο αμαξι αλλά και με διαγνωστικο GT1.
Οταν λεω εργοστασιακα,εννοω προχειρα προχειρα:
α)το φιλτρο αερος να ειναι το μαμα,
β)μαφ αν δεν ειναι καινουργιο και εχεις αρκετα χλμ τουλαχιστον να καθαριστει με ειδικο σπρευ,
γ)να μην φορας προγραμμα
δ)και καλου κακου τραβα και μια μετρηση συμπιεσης.

Ολα αυτα τα εχω κανει και εγω (ειχα την τυχη να δουλευω σε αντιπροσωπεια,που σημαινει οτι ειχα οτι ηθελα στα χερια μου αλλά και την πολυτελεια του χρονου να ελεγχω οτι θελω και οποτε το θελω) και ο λογος που σου λεω για αυτα ειναι γιατι ολα ειναι ικανα με λαθος ή διαφορετικες και εκτος οριων μετρησεις που μπορει να κανουν,να στελνουν μετρησεις αλλου για αλλου,ο εγκεφαλος να κανει διορθωσεις "γεια σου" και φυσικα ενα εκ των αποτελεσματων να ειναι τα πειρακια...

Απο εκει και περα αν ολα τα παραπανω αλλά και οτι αλλο χρειαζεται να ελεγχθει ειναι οκ,εκει τοτε ερχεται το τεστ βανος που θα σημαινει οτι εχω γραψει στα προηγουμενα posts.Το καλο ειναι οτι αν εχεις GT1 ευκαιρο (πολλα εξειδικευμενα συνεργεια εχουν αλλων εταιριων διαγνωστικο συστημα και οχι της BMW το GT1),παιρνεις ενα πακετο τσιγαρα,φτιαχνεις και ενα καφεδακι ΧΧL και κανεις το 80%+ των ελεγχων μεσω του διαγνωστικου.Εναλλακτικα πας σε αντιπροσωπεια,δινεις 20-30 ευρω να κανεις το τεστ βανος για να δεις ορια εισαγωγης και εξαγωγης που βρισκεσαι και μετα οτι σου εγραψα πριν

Για οτιδηποτε αλλο χρειαστεις βοηθεια πανω στο θεμα,ρωτησε με
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Geo_3D : 27-10-11 στις 01:05
Απάντηση με παράθεση