Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #395  
Παλιά 28-02-15, 00:40
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Το μονο που βρηκα που μπορω να συνδεσω με αυτο που λες, ειναι το παρακατω:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SUPERCHARGER Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω θα σας βαλω αλλη μια παραμετρο που τουλαχιστον ισχυει για την δικη μου περιπτωση......
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ..........
οχι γιατι δεν θελω ή δεν μπορω οικονομικα........ αλλα γιατι με αλλη νομοθεσια ξεκινησα να το φτιαχνω, και με αλλη βρεθηκα στο δρομο.....
γιατι η καλη BMW δεν εμπιστευεται τα Ελληνικα ΚΤΕΟ και το κρατος και δεν δινει το χαρτι που ζηταει το υπουργειο, το υπουργειο ζηταει αυτο το χαρτι γιατι εχει κλεισει τα εργαστηρια του ΚΤΕΟ Ελληνικου λογω απολυσεων και δεσμευσης στην τροϊκα και δεν εμπιστευεται τα ιδιωτικα ΚΤΕΟ που το ιδιο τους εχει δωσει αδεια λιετουργιας και πιστοποιηση............
Λογω κλειστων εργαστηριων ΚΤΕΟ Ελληνικου, το υπουργει εχει συναψει συμβασεις με τις Γερμανικες TUV και DEKRA για τις πιστοποιησεις των καινουριων αυτοκινητων, αλλα δεν τους δινει το δικαιωμα να ελεγξουν τα αυτοκινητα που κυκλοφορουν στους δρομους....... Στην Γερμανια η ολη διαδικασια στοιχιζει 300€ στο ΚΤΕΟ και αλλα 80€ στο τοπικο γραφειο για αλλαγη της αδειας......
Το υπουργειο οικονομικων ξεκαθαρισε το θεμα του τι πρεπει να πληρωσουν τα αυτοκινητα που εχουν κανει μετατροπη (αλλαγη) κινητηρα, αλλα το υπουργειο μεταφορων δεν εχει αλλαξει τα δικαιολογητικα που απαιτουνται, με συνεπεια να μην μπορει κανεις να δηλωσει.............
Ετσι εχω καταληξει με ενα αυτοκινητο τελειο μηχανολογικα, σε κατασταση βιτρινας με ολοκαινουρια τα παντα πανω του, το οποιο μενει σε ακινησια στο υπογειο γκαραζ του σπιτιου να σκονιζεται γιατι το υπουργειο εχει κρατησει την αδεια κυκλοφοριας εκει χωρις να υποβαλει ουτε καν προστιμο.
Εγω εχω ενα φακελο ολοκληρο ετοιμο για το αυτοκινητο, με μοναδικη ελλειψη το χαρτι της BMW Hellas....
Το μονο που μπορω να κανω εδω και 5 μηνες, ειναι μια φορα την εβδομαδα, δυο γυρους το οικοδομικο τετραγωνο για να μην καθονται τα ολοκαινουρια λαστιχα και η μπαταρια.........
Λογικο ε?
σε αυτο αναφερεσαι?
Απάντηση με παράθεση