Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 20-01-16, 08:31
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsalin Εμφάνιση μηνυμάτων
Είδα το αρχικό μήνυμα, σκέφτηκα πολλά αλλά δεν ήθελα να ποστάρω...

Όμως, πραγματικά πόσα θα έπρεπε να δώσει κάποιος για ένα M3 10ετίας? Δεν είναι το ζήτημα το πόσο έκανε καινούριο ένα Μ3, άλλωστε εγώ είμαι από αυτούς του ενοχλητικούς που λένε πάντα ότι η τιμή αγοράς -όπως και το έχεις μπάξει- δεν έχει καμία σχέση με την τιμή πώλησης, είναι το ότι πρόκειται για ένα πολύ ειδικό αυτοκίνητο.

Και επίσης κάτι σημαντικό, ας πούμε ότι πιάνεις κότσο τον πωλητή (πράγμα εξαιρετικά σπάνιο) και πέφτει στα χέρια σου ένα, σε τιμή χώμα. Το κόστος της πρώτης αλλαγής λαδιών θα σε συνεφέρει στην πραγματικότητα... Η συντήρηση του κοστίζει σαν να ήταν αυτοκίνητο που αγόρασες 100Κ € και επίσης απλά δεν μπορείς να κάνεις τσιγκουνιές...
Πολυ δυσκολο να βρεθει αμαξι καλο και φτηνο.. αυτες οι 2 εννοιες δεν πανε μαζι..
Εγω αγορασα σχετικα προσφατα και ημουν στο ψαξιμο ενα 6μηνο..
Πολλα κουσουρια, πολλα εξοδα, πολλες μετατροπες, πολλα εισαγωγης (με οτι αυτο συνεπαγεται)..
Η συντηρηση οπως πολυ σωστα ανεφερες ειναι για αμαξι αξιας 100Κ..
Εγω αγορασα χειροκινητο.. για λιγοτερους πονοκεφαλους..

Σωτηρη καλως ηρθες..
Υπομονη θελει.. μετρητα στο χερι και πολυ ψαξιμο..
Αντιπροσωπεια, πληρες ιστορικο σερβις και ελεγχος εξονυχιστικος..
Εχε υποψην σου οτι μιλαμε για αμαξια 10+ ετων που εχουν αλλαξει 2-4 χερια (μη λεω και λιγα)..
Αν το σκεφτεσαι ζεστα, ξεκινα να κανεις βολτα στις αντιπροσωπειες (ή mail/τηλ) και βαλε μια αγγελια ζητησης (car.gr)..
Σιγουρα υπαρχουν πολλα αμαξια σε γκαραζ και υπογεια που φευγουν στομα με στομα..
Καλο ψαξιμο.

Να ξερεις παντως για ενα καλο facelift θα παιξεις στα 15+ (εκτιμω)..
__________________
Απάντηση με παράθεση