Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1009  
Παλιά 03-03-17, 16:26
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά κάνεις και ονειρεύεσαι...Ακόμα καλύτερα που είσαι φανατικός bmwδάκιας...Aλλά μεταξύ μας τα αυτοκίνητα της φίρμας δεν φημίζονται ούτε για την αξιοπιστία,ούτε για το value for money...
Και ναι,θα πιστέψω πως το δικό σου είναι σε άριστη κατάσταση,πως δεν έχει βγάλει το παραμικρό,πως το προσέχεις κλπ.
Αν κιόλας κάνεις 5-6000 χλμ το χρόνο σε μη αστικό περιβάλλον είναι το τέλειο αυτοκίνητο...
Αν το μετατρέψεις στον προσωπικό σου εργάτη,να σε πάει παντού κάθε μέρα,κάθε στιγμή και δεν έχεις τη δυνατότητα να αλλάζεις αυτοκίνητο της φίρμας πολύ συχνά όπως έγραψε ο φίλος stelmaniac,την πάτησες...Δουλεύεις για να πληρώνεις κάθε χρόνο κόστος συντήρησης ίσο με ένα μικρό αυτοκίνητο πόλης.
Το εσωτερικό σου θα γίνει σώβρακο αν πέσει στα όμορφα νύχια της εκάστοτε απρόσεχτης κοπέλας που θα έχεις ή του φίλου σου που αρέσκεται να στηρίζει όλο του το βάρος στο υποβραχιόνιο προκειμένου να βολευτεί καλύτερα στο κάθισμα.Να τσακωθείς και να χαλάσεις την καρδιά σου με ανθρώπους για τα πλαστικά?Σίγουρα όχι.Πληρώνεις μία,δύο,τρεις μέχρι που βαριέσαι ή δεν έχεις πλέον να τα σκας και το παρατάς στην τύχη του...
Δεν κατηγορώ το σκεπτικό σου,ίσα ίσα που θαυμάζω το αυτοκίνητό σου,το αυτοκίνητο του Ζαχαρία(και το παλιό και το Μ3) ή του topmar.Απλά προσωπικά είμαι της άποψης,να πάρω κάτι να το χαρώ και όσο περισσότερους περιορισμούς θέτω στον εαυτό μου και στους επιβάτες μου τόσο λιγότερο χαίρομαι...
Πέρα από το δικό μου που όντως κάνω πολύ λίγα χιλιομετρα το χρόνο αναφέρθηκα όμως και στα εταιρικά που έχουν περάσει από τα χερια μου. Και στα αυτοκίνητα αυτά ούτε τα νυχια και την τσάντα της κοπέλας μου προσέχω ούτε πως θα κάτσει ο φίλος μου μεσα. Απλα διατηρούνται σε καλη κατάσταση. Σίγουρα όμως το αυτοκίνητο και οι ζημιες που θα σου βγάλει πέρα από τις αισθητικές είναι λαχείο. Άλλοι έχουν ΒΜW (Mercedes, vag, toyota,kia κτλ) που δεν τους έχει κάνει κιχ και άλλοι τρέχουν συνεργείο. Είναι μην τύχει να είσαι μερος της αρνητικής στατιστικής.
Απάντηση με παράθεση