Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 24-01-12, 20:26
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι καθολου αφελεστατη ερωτηση, ισα ισα...

Οταν βγαινει ο ΜΑΦ, και ειναι κλειδι πανω, τοτε ο εγκεφαλος καταγραφει σφαλμα απ την αποσυνδεση του. Μετα θελει reset με το διαγνωστικο για να φυγει το σφαλμα, δεν ειναι κατι. Τωρα, εαν λογω βιασυνης βαλε βγαλε δοκιμασε κλπ, ή ξεχαστηκε κλειδι πανω ή δεν εγινε reset του σφαλματος ή μπορει να ειναι κατι αλλο ασχετο, δε ξερω, τι να πω. Δοκιμαστηκε και τιποτα αλλο ή αλλαχτηκε προληπτικα κατι αλλο εκτος απο ΜΑΦ?..

Για μενα πηγαινε σε αλλο συνεργειο να παρεις και μια 2η γνωμη και πες τους και για αυτο το θεμα σου. ΠΜ σου εχω στειλει ηδη, ρωτα και εκει που σου προτεινα.
Αλλαγή αλλού δεν έγινε.
Έλεγξε διάφορα (π.χ. αν κατάλαβα καλά το σωληνάκι της υποπίεσης), κάποια στιγμή πείραξε κάτι και ανέβηκαν οι στροφές στη μηχανή, έριξε υγρό σε διάφορα σημεία για να δει αν ρουφάει αέρα, αλλά γενικά δεν είδα να κάνει κάτι φοβερό (πλην της αλλαγής του ΜΑΦ, μετά την οποία και με επιφύλαξη νομίζω ότι έκανε reset για τα σφάλματα)...

Το να πατάς γκάζι όμως και να μην ανεβάζει στροφές, έτσι ξαφνικά, σημαίνει ότι κάτι έκαναν στο συνεργείο πλημελλώς γιατί τέτοιο πρόβλημα δεν είχα πριν να το πάω στο συνεργείο.

Θα πάω αύριο σε ένα εξειδικευμένο κόντα στο σπίτι μου και αν δε βρω και εκεί άκρη θα πάω και σε εκείνο που μου πρότεινες. Thanks!
Απάντηση με παράθεση