Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 24-01-05, 17:07
Kiro Ο χρήστης Kiro δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-10-2004
Μηνύματα: 8
Kiro is on a distinguished road
Και επίσημα κάτοχος μιας compact

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα επιτέλους το νέο μου τουτού.
Μια 316 compact ti sport κυκλοφορεί αναμεσά σας. Πιστεύω ότι θα πρέπει να είναι από τα τελευταία με άδεια κυκλοφορίας 2005, αφού οι παραγγελίες έχουν σταματήσει (απ΄ ότι μου είπαν).
Το αυτοκίνητο είναι καλό στο δρόμο με συμπεριφορά πολύ ικανοποιητική. Ασχολούμαι χρόνια με τους αγώνες αυτοκινήτων και μπορώ να πω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο αν το έφτιαχνες σωστά (δηλ. αγωνιστικά και όχι πατέντες που κάνουν διάφοροι) θα γινόταν πραγματικό εργαλείο. Έχει πολύ καλό "δέσιμο" και σε ορισμένες στροφές που το "έβαλα" λίγο πιο γρήγορα (αν και το στρώνω ακόμα) είχε πολύ καλές γραμμές.
Τα bucket της BMW είναι πολύ καλά ότι αφορά την πλευρική στήριξη, αλλά δεν ξέρω τι αντοχές έχουν τα δέρματα τους.
Το τιμόνι έχει καλή ανταπόκριση στις εντολές του οδηγού και για τον κινητήρα δεν θα πω πολλά γιατί είναι ακόμα πολύ νωρίς αφού έχω κάνει μόνο 250 χιλιόμετρα.
Αυτό που αναρωτιέμαι βέβαια είναι αν αυτό το αυτοκίνητο (με το βάρος που έχει) μπορεί να "γυρίσει" σε κάποια στροφή ή είναι αδύνατον με τους 115 ίππους του. Πιστεύω πάντως πως αν προσπαθήσεις αρκετά και αν τα λάστιχα σου είναι σε κάποια πιο φθαρμένη κατάσταση τότε ίσως πας για κάποια μέτρα με τις πάντες.
Απάντηση με παράθεση