Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 27-03-17, 20:21
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα, μετά από πολύ καιρό ομολογουμένως.

Πρώτα από όλα να πω ότι έχω ψάξει και εδώ αλλά και σε ξένα φόρουμ (-α) αυτό που έχω καταλήξει είναι ότι τα μπροστινά είναι straight off τοποθέτηση ενώ για να μπει και το πίσω πρέπει να αλλάξει όλο το άκρο διότι ο δίσκος από το 330 έχει διαφορετική διάμετρο από τα υπόλοιπα.


Έχω βρει διάφορους σε ebay καθώς και εδώ που πουλάνε εμπρός δαγκάνες από 330 αλλά να πω την αλήθεια έχω μπερδευτεί λίγο με τους κωδικούς των calipers δίοτι σε ορισμένους μήνες το bmwfans.info δίνει ότι 330 και 325 φορούσαν τον ίδιο κωδικό. Ο δίσκος έτσι και αλλιώς στο 330 είναι 325mm και ίδιο πάχος (δε το έχω πρόχειρο τώρα) άρα τι παίζει με τις μπροστινές δαγκάνες;


Ξέρει κάποιος part numbers; έχει να προτείνει από που μπορώ να τα αγοράσω από Ελλάδα ή έχει κάποιον έμπιστο πωλητή στο ebay;

Για το πίσω λογικά θα πάω σε πλήρες σετ γέφυρας οπότε θα προσπαθήσω να το βρω ολόκληρο.
Για το 325 δε γνωρίζω το 330 φοράει όντως 325mm x25mm...Aν αλλάξεις εμπρός μουαγιέ-ρουλεμάν από Μ3Ε46 μπορείς να βάλεις δίσκους από αυτό που είναι μεν 325mm αλλά 28mm πάχος.Για πίσω ήξερα πως μπαίνει από το 330 στα υπόλοιπα 46άρια με κάποια τροποποίηση στις σιαγώνες του χειρόφρενου.Δεν το έχω κάνει και επιφυλάσσομαι.
Απάντηση με παράθεση