Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 15-09-11, 09:06
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasos.kamv Εμφάνιση μηνυμάτων
Βαυαρέ Ζαχαρία σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!Ήμουν από πάνω στα τσιμουχάκια και είδα προσεκτικά τί έκανε.Το θέμα δεν μ'ενοχλεί ότι έδωσα κάποια χρήματα, αλλά ότι ουσία μηδέν... Πριν 2-3 βδομάδες μου άναψε το λαμπάκι του κινητήρα και μου έδειξε σφάλματα Ρ1160 & Ρ1158 και έλεγε για φτωχά μείγματα. Έσβησα το check engine με το DIS και δεν μου ξαναέβγαλε ένδειξη. Καθάρισα το MAF με σπρέυ επαφών και το αμάξι πήγαινε πάρα πολύ καλά για 2 βδομάδες και μετά πάλι τα ίδια... Γι'αυτό μου πάει το μυαλό στο MAF. Ήταν σήμερα να πάω να δοκιμάσω άλλο MAF σ'ενα φίλο,αλλά τελικά θα πάω αύριο γιατί δεν μπορούσε. Είναι μηχανικός ο φίλος και θα κάνουμε λεπτομερή έλεγχο. Ανυπομονώ να συνέλθει το βλαβο-tronic μου γιατί δεν την παλεύω....
Υπομονη θελει και θα τη βρεις την ακρη..
Μια χαρα αξιοπιστο μοτερακι ειναι το βλαβο-tronic..
Εφοσον εχεις φτωχο μειγμα ή απο καπου τραβαει αερα ή το Μαφ.. Το Μαφ που θα βαλεις αν εχεις το θαρρος με τον μηχανικο σου κρατα το μια ολοκληρη μερα και δουλεψε το αμαξι γιατι πρεπει να δουλεψει για να κανει adaptation, να προσαρμοστει, μη το βαλεις και κανεις μια βολτα και μετα το βγαλεις..
Τσεκαρε και τα κολαρα που σου ειπα.. Οταν εχουμε μια βλαβη οπου οι αιτιες μπορει να ειναι πολλες, ξεκιναμε απο τα οικονομικα ανταλλακτικα.. Οποτε τσεκαρε πρωτα τα κολαρα και μετα δες το Μαφ..
__________________
Απάντηση με παράθεση