Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1445  
Παλιά 04-01-18, 13:58
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
Αυτο που υπαρχουν ακομα ατομα με τοσα κομπλεξ λογικο Αλλα στον ιδιο χωρο με την ιδια αγαπη να καθεστε να γινεστε κριτες κ να βγαζετε ολη τη χολη σας για αλλους με ξεπερναει.
Λεει ο κυριος FAnatic αυτος ο γυφτος.. ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ... Σοβαρα τωρα?
Εσυ εισαι απο αυτους που ονειρευονται Μ3 και δεν εχουν η απο αυτους που τα χουν μπολικα κ σε πειραζει να εχουν και αλλοι?

Ξερεις τα οικονομικα του καθενος;
Δηλαδη εσενα τι σε πειραζει εαν εγω κλεβω το τελειως αδικο σημα που στα 5 χρονια με τοσα χρηματα που θα χω γλυτωσει ειναι κατι λιγοτερο απο τη συντηρηση που θελει το αμαξι αυτο. Κ να μου το κλεψουν θα πω χεστηκα!
Να σημειωσω οτι δεν εχω εγω αυτο το αμαξι αλλα γνωστος μου καθως ομως κι εγω εχω αντιστοιχο Μ3...
Εαν εμενα δεν με συμφερει να το εχω ετσι η οχι η αν με καλυπτει η ασφαλεια στο τελος κ γενικα αν μου κλεψουν κ δεν με καλυπτουν κ γενικα το τι χρημα χανω ειναι δικη μου υποθεση.
Το αν κλεβω το κρατος ειναι παλι δικη μου υποθεση. Γιατι καλως η κακως το κρατος κλεβει εμας ... Γιατι αν ειχα τοσα χρηματα ναι θα το δηλωνα.

Και για να παμε λιγο στα νουμερα ετσι να μιλαμε με αποδειξεις Σημειωνω σε προγραμμα μεχρι κ την τελευταια βιδα απο εξοδα σε αυτο το αμαξι, 2 χρονια κατοχος ακριβως με εξοδα σε καθε σπιθαμη χωρις τσιγκουνια ουτε στο παραμικρο ευρω οντας ψυχαναγκαστικος με το αμαξι μου δειτε λιγο τι κοστιζει λοιπον σε 25 μηνες κατοχης ενα Μ3 μαζευοντας οτι μπορω .
Τα εξοδα αφορουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ . Δεν εχω σημειωσει μονο τα σηματα κυκλοφοριας και το πλυσιμο στα βενζιναδικα.
Ασφαλειες - παρκινγκ - βιδες μεχρι κ για 2 ευρω εξοδα τα σημειωνω.
Εχω κι αλλα οχηματα οποτε το εχω καθαρα για παιχνιδι κ εχω κανει 14.000 χλμ




Για μετρα λιγο κ βγαλε λογαριασμο τι χρηματα και τι εισοδημα θες να εχεις για να εισαι ενας ανθρωπος με ενα παλιο αμαξι 15ετιας+- ...
Και βαλε εξτρα τι χρειαζεται να δηλωνεις πραγματικα για να το χεις... Κ αν αυτοι που το χουν δηλωμενο μπορουν κ το πληρωνουν τι αλλο στερουνται...Ειναι δικαιο δλδ αυτο σαν φορολογηση?

Πιστεψε με λοιπον δε βγαινει η φαση Κ προσωπικα θα προτιμουσα να γλυτωσω καποια λεφτα στα Χ χρονια κατοχης και αν αυριο μεθαυριο που ουτως η αλλως θα χασω λεφτα απο επισκευες-παλαιωση κλπ συμβει κατι να εχω χασει λιγοτερα καθως κ να πουληθει ευκολοτερα. Ακομα κ να μου το κλεψουν στα 10 χρονια κατοχης χαρισμα τους θα ειναι με τοσα που θα χω γλυτωσει.

Θα στο πω λιγο πιο ανθρωπινα ομως παληκαρα μ που το παιζεις εξυπνος κ ξεστομιζεις κ κραζεις κοσμο δεξια αριστερα.
Προτιμω να ειμαι γυφτος κ να φερομαι στο κρατος οπως αρμοζει παρα να μαι οντως γυφτος με Μ3 κ να ζω σε γκαρσονιερα του '70...
Αυτη τη στιγμη ζω ακομη στο πατρικο μου ετων 31 γιατι 2 χρονια πεταω μεχρι κ τη τελευταια δραχμη στο αμαξι κ αλλα τοσα (πολλα "τοσα") στη μηχανη. Επομενο βημα λοιπον ειναι να παω να πιασω ενα σπιτι. Οσο ειμαι λοιπον υπο την στεγη την πληρωμενη κ την βολεμενη μπορω και τα κανω αυτα με ανεσω κ θα μπορουσα να πληρωνω και ολοκληρο το σημα απο ενα τετοιο αμαξι. Εαν ομως μεινω μονος κ κανω κ ενα παιδι πως θα τα συντηρω ολα μαζι? Γιατι το σημα 1000+ ευρω το χρονο μιλαμε για 2 ενοικια σπιτιου ισως και 3-4 για αλλους
Απάντηση με παράθεση