Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 28-06-10, 00:33
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδώ μιλάμε για runflat λάστιχο όμως και όχι σε ένα GTi αλλά σε ένα grand turismo όχημα. Δεν είναι αταίριαστη επιλογή νομίζω, αν και ο κάτοχος γνωρίζει καλύτερα τη χρηση για την οποία το προορίζει. Το επίπεδο άνεσης (κύλισης/κραδασμών/θορύβου) ας πούμε αυτης της κατηγορίας (GT) ελαστικών είναι γενικά ανώτερο από αυτό των supersport.
C U out there
Το αυτοκίνητο φορούσε Dunlop, 2 από αυτά τα άλλαξα με Michelin. Στην αρχή έβαλα τα Michelin ως καινούργια πίσω (για καμία βδομάδα, μέχρι που θα έφερα μετά μπροστά).

Αν και με τα Michelin το αυτοκίνητου τσουλάει πιο άνετα (λιγότερος θόρυβος) νομίζω πως τα Dunlop κρατούσαν καλύτερα.

Χαρακτηριστικά σε μία στροφή αρκετά ανοιχτή και ανηφορική στην Εγνατία, μπήκα με τα καινούργια Michelin όπως έμπαινα με τα Dunlop και το αυτοκίνητο άρχισε να το μαζεύουν τα ηλεκτρονικά. Φυσικά μπορεί να είναι και η ιδέα μου ή η κατάσταση του οδοστρώματος.

Επίσης τα Dunlop κράτησαν κοντά 50000km (φυσικά ήρθαν τα μπροστά πίσω, οπότε αυτά που θα αντικατασταθούν κάνανε και αρκετά χιλιόμετρα ως μπροστινά)

Αν όμως ισχύει πως τα Dunlop κρατάνε καλύτερα, δεν είναι δα και τόσο λιγότερο άνετα από τα Michelin για να μην τα επιλέξω.

Επίσης γνωρίζει κανένας τίποτα για τα Continental ? Η τιμή τους είναι αρκετά προκλητική!!!
__________________
http://skounis.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stavros : 28-06-10 στις 00:35
Απάντηση με παράθεση