Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 01-02-10, 22:21
Το avatar του χρήστη dmyl
dmyl Ο χρήστης dmyl δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-01-2008
Μηνύματα: 141
dmyl is on a distinguished road
116 προβλημα ρελαντι - χαμηλες στροφες σε φρεναρισμα

Καλησπερα

Ας σας πω την ιστορια μου απο την αρχη,και περιμενω τις συμβουλες - γνωμες σας.

Το αυτοκινητο μου μοντελο Νοεμβριος 2008 116 με Efficient Dynamic 122 ps.
Πριν κανα 8 μηνο αναψε η ενδειξη κινητηρα χωρις καποιο προβλημα σκορτσαρισματος - μειωμενη αποδοση κλπ. και αυτο μετα απο εκκινηση του κινητηρα,οχι εν κινηση.Σβισημο ξανα αναμμμα τιποτα κανενα προβλημα.Η βενζινη ηταν κοντα στο τελειωμα.
Μιλαω τηλεφωνικα με το BMW aftersales service και μου λενε οτι μπορει ο αισθητηρας λ να διαβασε στιγμιαια μια κακη καυση !!!!

ΠΡιν κανα 2 μηνο παλι το ιδιο και παλι η βενζινη στα τελιωματα.Μια εβδομαδα μετα παλι τα ιδια.

Λεω δεν μπορει θα το παω συνεργειο.
Μου λενε οι τυποι σε γνωστο εξουσιοδοτημενο συνεργειο των Νοτιων προαστιων οτι θελει αναβαθμιση.Το αναβαθμιζω και απο τοτε:

Οταν ειναι κρυο στο ρελαντι το αμαξι τρεμοπαιζει καμια 200 στροφες το ρελαντι.Οταν ξεκιναω και παω να φρεναρω (συνηθως σε φρεναρισματα σχετικα γρηγορα π.χ. φαναρι και οχι σε στενα) τοτε με πατημενο το συμπλεκτη το αμαξι παιφτουν οι στροφες κοντα στις 500 !!!!Η καταναλωση ανεβηκε κοντα στο ενα λιτρο παραπανω απο οτι εκαιγα με ιδια οδηγηση !!!

Το ξαναπαω στο ιδιο συνεργειο και μου λενε η αντλια υψηλης πιεσεως καυσιμου θελει αλλαγη. Δεν την εχουμε τωρα ελατε μετα απο καποιες μερες.

Το ξαναπαω την Αλλαζουν και το αμαξι παλι τα ΙΔΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι να κανω?? τι μπορει να ειναι ??? κανεις με παρομοιο προβλημα ????
Απάντηση με παράθεση