Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #144  
Παλιά 31-12-10, 20:21
Πατσίκας Βασίλειος Ο χρήστης Πατσίκας Βασίλειος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-08-2009
Μηνύματα: 438
Πατσίκας Βασίλειος is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ ωραίο ποστ.
Η μόνη ένσταση είναι ότι το Μ50Β25 χωρίς vanos δεν συγκρίνεται ακριβώς σε λειτουργία και κατανάλωση με τα συγχρονα μοτέρ μεγάλου κυβισμού.
Αν είχες ας πουμε Ν52Β25 δε νομίζω να ευχαριστιόσουν το tsi πουθενά...

(flame on)
Εγώ πάντως έκανα μια σύγκριση με golf tsi 160 σήμερα στην εθνική....καλά πάει...σα 2λιτρο BMW (flame mode off)

Ας δούμε και ένα συγκριτικό γιατί δεν υπάρχουν μόνο τα VAG σε αυτή τη ζωή.
Εδώ ας πούμε ποιος μέσος αγοραστής θα είναι ευχαριστημένος με το τουρμπο?

http://www.4troxoi.gr/default.php?pn...3&art_id=12078




Ωπα? Ρεπρίζ?

Ωχ...πάει η οικονομία.


Πηγή 4Τροχοί.

Επειδή κάποιοι απαντάνε χωρίς να έχουν καν διαβάσει τι γράφω (σε όλα τα ποστ αυτού του θρεντ), να πώ ότι:
1) Δεν είναι όλα τα παραδείγματα συγκρίσιμα, υπάρχουν downsized turbo που πετυχαίνουν περίπου αυτά που υπόσχονται και είναι ευχάριστα για καθημερινή ''μέση'' οδήγηση.
(με κίνδυνο την μειωμένη αντοχή)
2) Σε κάποιες περιπτώσεις, αδικούνται κατάφωρα τα ατμοσφαιρικά σαν ρυπογόνα ένω στην πράξη δεν υστερούν πουθενά και προσφέρουν στην πραγματικότητα πολύ χαμηλότερη μέση κατανάλωση (και ρύπους)
3)Υπάρχουν μικρά GTi πια, με επιδόσεις που ήταν όνειρο πριν λίγα χρόνια και ήταν χωράφια ακριβών αυτοκινήτων με μεγάλα μοτέρ. (αλλά αυτό με το πιθανό κόστος της αντοχής του αυτοκινήτου για πολύ λίγα χλμ)
4) Αν έπαιρνα καινούριο αμάξι τώρα θα έπαιρνα ΜΟΝΟ το megane RS cup για πάρα πολλούς και διάφορους λόγους. Δεν είμαι κολημμένος (όπως νομίζουν πολλοί).
γκολφ με 160 παει καλυτερα απο διλιτρο bmw.....ειδικα ρεπριζ......
Απάντηση με παράθεση