Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #62  
Παλιά 23-11-10, 19:16
Το avatar του χρήστη mo328i
mo328i Ο χρήστης mo328i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 496
mo328i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν το θέμα είναι ως εξής ...

Το Πε εμ βε δίνει τα παραπάνω θεωρητικά οπτιμουμ σε γωνίες κλπ ΘΕΩΡΩΝΤΑΣ ΩΣ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΤΟ RIDE HEIGHT !!!

Aυτό σημαίνει ότι πριν ξεκινήσεις την ευθυγράμμιση πρέπει να έχει το μαμά ride height ...

Στη δική μου περίπτωση για να επιτύχω το μαμά ride height έπρεπε να βάλω περίπου 80+ κιλά ΕΠΙΠΛΕΟΝ των προβλεπομένων και πάλι ήμουνα ΨΗΛΟΤΕΡΑ από το μ.ο. αλλά μέσα στα όρια.

Τελικά έδωσα ΤΕΡΜΑ ΑΠΟΚΛΙΣΗ (0,22) ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΜΠΕΡ (1.25) ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΑ ΣΥΓΚΛΙΣΗ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΜΠΕΡ (1.35) ΠΙΣΩ ...

Το αμάξι έκοψε σχεδόν εντελώς την υποστροφή (σε σχέση με το μαμά σεταπ) και λόγω της περίεργης κατανομής βάρους που έχω είναι λίγο πιο απόλυτο ... έχει απίστευτα πιο γρήγορη επαναφορά ... όμως πρέπει να διορθώνεις με ανάποδο λίγο πιο νωρίς σε κολιδάκια ή πολύ κλειστές στροφές ...

Του Νικολάι ΔΕΝ του άρεσε ... εμένα όμως ειδικά σε συνδιασμό με τα Michlen PS2 μου αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ...

Στην κλασική διαδρομή Αθήνα-Σαρωνίδα (που έχει από τις ανοικτές καμπές της περιφεριακής Υμηττού , μέχρι το πολύ κλειστό και γλιστερό στα Καλύβια και το ανοικτό στην παραλιακή) το αμάξι ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΙΕΣΗ είναι +20 χαω εύκολα σε όλα τα κλειστά κομμάτια ... δεν το πίεσα στο όριο αλλά είμαι τρελά ευχαριστημένος ...

π.σ. Παράλληλα έκανα και ένα πάτημα με το ΜΑΜΑ CAYMAN S του ξαδέρφου που έφαγε 1 κολώνα + από 2ες και από 3ες !!! ... χεχεχεχε .... (του είχα πει να πάρει το cayman του Γιωργάκη αλλά δε με άκουσε)

π.σ.2 Η αφορμή ήταν ο γάμος της ξαδέρφης αλλά κάπου μας έχασε το κονβόυ και η μικρή μας έβριζε μετά !!! χαχαχαχαχαχα
μπραβο για την ρυθμιση εαν σ'αρεσει εσενα τοτε εκανες το σωστο !!thanks για τις πληροφοριες
Απάντηση με παράθεση